10 Haziran 2007 10:45

Altın Koza'dan Beynelmilel Çıktı!

14. Altın Koza Film Festivali Uzun Metraj Ulusal Film Yarışması sonuçları!

14. Altın Koza Film Festivali "Uzun Metraj Ulusal Film Yarışması" sonuçları 09.06.2007 cumartesi günü saat 20.30'da Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapılan Ödül Töreni'nde açıklandı. Gecenin sunuculuğunu Korhan Abay ve Güner Özkul üstlendi. Yarışmanın Seçici Kurulu'nda fotoğraf sanatçısı Prof. Dr. Mehmet Bayhan, yönetmen Reis Çelik, oyuncu Çolpan İlhan, müzisyen Gökhan Kırdar, yazar Tuna Kiremitçi, akademisyen Prof.Dr. Oğuz Makal, görüntü yönetmeni Özdemir Öğüt, senarist Safa Önal, sinema yazarı Agah Özgüç, oyuncu Işık Yenersu ve yapımcı Kadri Yurdatap yer aldı. Jüri başkanlığını Çolpan İlhan'ın yaptığı yarışmanın sonuçları:En İyi Film Ödülü: Beynelmilel (Sırrı Süreyya Önder-Muharrem Gülmez)Jüri Yılmaz Güney Özel Ödülü: İlk Aşk (Nihat Durak)Halk Jürisi En İyi Film Ödülü: Beynelmilel (Sırrı Süreyya Önder-Muharrem Gülmez)Jüri Özel Ödülü: Cenneti Beklerken (Derviş Zaim)En İyi Yönetmen Ödülü: Nihat Durak (İlk Aşk)En İyi Senaryo Ödülü: Sırrı Süreyya Önder (Beynelmilel)En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Cezmi Baskın (Beynelmilel)En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Vahide Gördüm (İlk Aşk)En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Atılmış: (Beynelmilel-Sis ve Gece)En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Meral Okay ve Dilber Ay (Beynelmilel)En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Meray Ülgen (Takva)En İyi Müzik Ödülü: Rahman Altın (Cenneti Beklerken)En İyi Kurgu Ödülü: Ulaş Cihan Şimşek (Cenneti Beklerken)En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Hülya Kahyaoğlu Taylan (Sis ve Gece), Serdar Yılmaz ve Elif Taşçıoğlu (Sis ve Gece-Cenneti Beklerken)En İyi Stüdyo Ödülü: Fono ve SinefektUmut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Neslihan Atagül (İlk Aşk)Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Raffaele Çedolini (İlk Aşk)
Yorumlar
  • cok guzel olmus

  • benim de izlediği ilk aşk'a mı bu ödüller gitti şaşırdım özellikle vahide gördüm'e şaşırdım çünkü sıradan bi dizi oyuncusundan başka bi artısı yoktu filmde herkes de katılır buna sanırım.

  • polemik yaratmak adına değil ama bazı arkadaşlar bu yıl iyi filmlerin çekildiğini yazmış ve örnekler vermiş. eve giden yol. kader ve iklimler bu yılın en kötü filmleriydi belki de... Sadece Nuri bilge, zeki çekti diye prim yaptı. Genç yönetmenlere saygı diyorsa, asıl bu saygısızlık sen iklimleri çekseydin mc yönetmen, inan ki sinema hayatın biterdi. beynelmilel Türk sineması için yeni bir soluk ve başarıdır.

  • Takvanin silip supurmesini beklerdim...

  • bu filmler daha kötü değerlendirilemezdi herhalde çok kötü bir film olan beynelmilel ve çok sıradan bir film olan ilk aşka bütün ödülleri alıyor neredeyse rasgele yoldan geçen 5-6 kişiyi juri yapsalardı sonuç bundan pek farklı olmazdı herhalde...altın koza sadece gelen güzel yabancı filmleri izlemek için gerekli bence...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir