18 Aralık 2010 01:00

Altın Küre adaylarıyla 'Randevu'

Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali, 24-30 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek

TÜRSAK Vakfı’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği İstanbul Uluslararası Sinema Tarih Buluşması bu yıldan itibaren 'Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali' adını alıyor. 24-30 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek ve kısa adı Randevu İstanbul olan etkinliğin açılış filmi, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik dallarında Altın Küre ödüllerine aday gösterilen '127 Saat' (127 Hours) olacak. '127 Saat', Utah’ta ıssız bir kanyonda tırmanış yaparken büyük bir kaya parçasının kolu üzerine düşmesiyle mahsur kalan Aron Ralston’un gerçek öyküsünü anlatıyor.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN...Randevu İstanbul’un Altın Küre adayı filmlerinden bir diğeri, Edward Zwick’in 'Aşk Sarhoşu' (Love and Other Drugs). Başrollerindeki Anne Hathaway ve Jake Gyllenhaal’a En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde Altın Küre adaylıkları kazandıran film, romantik komedi türünü yeniliyor.

'BLUE VALENTİNE'
Randevu İstanbul’un kapanış filmi, Sundance Film Festivali’nde Büyük Jüri Ödülü kazanan 'Blue Valentine'. Filmin iki yıldız oyuncusu Ryan Gosling ve Michelle Williams da En iyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Altın Küre ödülü adayları olarak açıklandı.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir