10 Şubat 2018 13:17

Altın Küreli oyuncu hayatını kaybetti

Altın Küre ödüllü başarılı oyuncu, John Gavin hayatını kaybetti

John Anthony Golenor, 8 Nisan 1931’de Los Angeles’ta doğdu. Annesi Meksikalı, babası Amerikalı olduğu için küçük John iki dilli büyüdü. Lise eğitimini Kaliforniya’da tamamladıktan sonra Stanford Üniversitesi’nde okudu. Askerliğini tamamladıktan sonra bir arkadaşının tavsiyesiyle oyunculuğa adım attı. Amerikalı oyuncu 86 yaşında hayatını kaybetti.

1956 yapımı “Raw Edge” filmiyle oyunculuk kariyerine başlayan John Gavin, onlarca yıllık kariyerinde birçok başarılı film ve dizide rol aldı. 1971-73 yılları arasında Ekran Oyuncuları Birliği’ne başkanlık yaptı, hayatının bir döneminde siyasete girerek 1981-86 yılları arasında Amerika’nın Meksika büyükelçisi olarak görev aldı. Ünlü yönetmen William Friedkin, oyuncunun ölüm haberiyle ilgili Twitter’da şöyle yazdı: “Üzücü bir gün, yakın arkadaşım John Gavin bu sabah hayatını kaybetti. Tanıdığım en iyi insanlardan biriydi, kardeşim gibiydi. Huzur içinde yatsın.”
1958 yapımı "A Time to Love and a Time to Die" filmiyle Altın Küre Ödülü kazanan John Gavin’in filmografisinde, “Psycho” (1960), “Spartacus” (1960), “A Breath of Scandal” (1960), “Back Street” (1961), “Tammy Tell Me True” (1961), “The Madwoman of Chaillot” (1969) ve “Pussycat, Pussycat, I Love You” (1970) gibi filmler bulunuyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir