12 Mayıs 2012 00:00

Altın Portakal afiş yarışmasına rekor başvuru

49. yıl afişi için yarışmak üzere 177 kişi başvurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen '49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin tanıtım materyallerinde kullanılacak afişi belirlemek amacıyla düzenlenen Afiş Yarışması'na bu yıl rekor sayıda başvuru oldu.
Yarışmaya başvuran kişi ve eser sayısındaki rekor en son 2004 yılında kırılmış; 41. festival afişi için düzenlenen yarışmaya 103 grafik sanatçısı 150 eserle başvurmuştu.
Tek eserle katılma koşulu getirildiği halde bu yılın afiş yarışmasında sanatçı sayısında olduğu gibi eser sayısında da rekor kırılırken, 177 kişi 177 eserla katıldı.


SONUÇLAR 16 MAYIS'TA AÇIKLANACAK
Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasip Bektaş, Grafik Sanatçısı Cihan İşbaşı, Akdeniz Reklamcılar Derneği Başkanı Himmet Öcal, Seramik Sanatçısı-AKSAV Yönetim Kurulu Üyesi Tufan Dağıtanlı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Akgün Keskin Sakarya ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Merih Taşkaya'dan oluşan yarışma jürisinin belirleyeceği ödüller, 16 Mayıs'ta Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacak.


TOPLAM 8 BİN TL ÖDÜL
Yarışmada birincilik ödülüne değer görülen sanatçı 5 bin, ikincilik ödülü sahibi sanatçı 2 bin, üçüncülük ödülü sahibi sanatçı bin TL para ödülüyle ödüllendirilecek. Birincilik ödülüne değer görülen afiş 49. Festivalin tanıtım materyallerinde kullanılırken; jürinin sergilenmeye değer gördüğü afişler, ödüllü afişlerle birlikte festival programı kapsamında açılacak sergide sinemaseverlerle buluşturulacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir