13 Mayıs 2003 23:41

Altın Portakal Kısa Film Yarışması Koşulları Açıklandı

Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı tarafından organize edilen ve bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kısa Film ve Video Yarışması start aldı.Dört kategoride toplam 3 milyar 600 milyon lira ödül dağıtılacak olan yarışma, 18-21 Eylül 2001 tarihleri arasında yapılacak. Yarışma başvuruları, 2 Temmuz 2001 tarihinde son buluyor.Yarışma kategorileri, dramatik, belgesel, deneysel ve canlandırma olarak belirlenmiş. Yarışmaya uygunluğu denetleyecek olan Ön Jüri'de şu isimler yer alıyor: Akdeniz Üniversitesi Sinema Kulübü Başkanı Akın Yıldız; Yönetmen-Yapımcı Lucy Wood ve 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dilaver Bayındır. Ödül alacak eserleri belirleyecek olan Yarışma Jürisi'nde ise şu isimler var: Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Yüksel Bingöl; sinema eleştirmeni ve yazar Sevin Okyay; yapımcı-yönetmen Kenneth J. Dakan ve ODTÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Thomas Balkenhol.Antalya Yerel Gündem 21 Kent Konseyi de Antalya halkı adına her kategoride bir eser seçerek, eser sahiplerine birer Altın Portakal Plaketi verecek.Yarışmaya katılmak isteyenler, Altın Portakal Vakfı'nın aşağıdaki adres ve telefonlarından daha detaylı bilgi alabilirler.Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı, 100. Yıl Bulvarı, Kültür Park İçi, 07070/ANTALYA. Tlf.: 242.238 54 40 (pbx) Fax: 242.238 52 73.e-posta: info@altinportakal.org.tr www.altinportakal.org.tr
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir