5 Ekim 2013 00:00

Altın Portakal’a Şerif Gören damgası

Antalya Altın Portakal Film Festivali açılış törenine yönetmen Şerif Gören’in “ÇARŞI” sloganı damga vurdu.

50′nci yılını kutlayan Türkiye’nin en eski film festivali Antalya Altın Portakal Film Festivali açılış törenine yönetmen Şerif Gören’in “ÇARŞI” sloganı damga vurdu.

Altın Portakal açılış töreninde sahneye çıkan Şerif Gören konuşmasında “Sansüre, darbeye karşıyım, tekellere karşıyım, bu yüzden ÇARŞI’yım" diyerek ‘ÇARŞI’ tişörtünü gösterdi.

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali görkemli bir törenle açılışını gerçekleştirdi.

Jüri başkanı Türkan Şoray başta olmak üzere birçok ünlü sanatçının katılım sağladığı ve sunuculuğunu oyuncu Mete Horozoğlu'nun üstlendiği geceye geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden usta oyuncu Tuncel Kurtiz'in anıldığı kısa bir videoyla başlandı. Görüntüler, salondaki konuklardan tarafından uzun süre alkışlandı.

Ardından 50. yıla özel hazırlanan "Venüs'ün Seyri" adlı belgeselden bir bölüm yayınlandı. Nebil Özgentürk’ün hazırlayıp sunduğu belgesel, 1963’te yola çıkan Antalya Altın Portakal’ın elli yıllık yolculuğunu Türk Sineması’ndan ilginç anekdotlarla anlatıyor. Çetin Tekindor’un seslendirdiği belgesel için, Cahit Berkay, özel bir jenerik müziği ve festival şarkısı hazırladı.

Gece sahneye çıkan Türkan Şoray ve İzzet Günay'ın konuşmalarıyla devam etti. Nebahat Çehre, Göksel Arsoy, Ediz Hun, Fatma Girik gibi sanatlaçıların onur ödüllerini almalarının ardından ödülünü almak için sahneye çıkan ünlü yönetmen Şerif Gören, konuşmasında 'Sansüre, darbeye karşıyım, tekellere karşıyım, bu yüzden ÇARŞI’yım' dedi ve ceketinin düğmelerini açarak üzerindeki 'ÇARŞI' tişörtüne dikkat çekti.

Yorumlar
  • Spor tarafsızlıktır. Çarşı grubu siyasallaşmıştır. Beşiktaşı temsil edemez. Olsa olsa CHP li Beşiktaşlılardırrrr. Topluma mal olan Spor kulüpleri, Sanatçılar, Din adamları, tüccarlar asla siyasi tercihini açık etmezler. Ederlerse Çarşı gurubu olurlar... Altın Portakalda ki bu saf kişi de güya show yapıyor sevsinler.. Ahı gitmiş vahı kalmış, yaşı yetmiş işi bitmiş garibim gündemde olmayı özlüyor. Yokmu başka biri ? Sen dede oldun bu işlerden elini ayağını çek, artık tövbe et cami ev işlerine bak ağır abi ol. iyi bir dede ol, kitap hatıra yaz. Kimbilir belki dinler..

  • Bende 52 yıllık Beşiktaşlıyım.M.Ali bey bence de siz bu düşüncenizle Beşiktaşımzı temsil etmiyorsunuz.

  • brovo serif hocam ancak bu olay s. gonen yapar ve antalyada olur .karsi kuvetlerde trene bakar gibi durur,cunku belediye garaji sabikalilari..

  • Bu t-shirt..ve sözler,.o sahsın kişisel fikridir...Ama hiçte hoş değil...Birde nelere mak olacağını düşünmesi gerekli değilmi !!!!!

  • mehmet ali 1453 kıllarımı temsil edecek halkın takımını tabii ki de çArşı temsil edecek dünya saygı duyuyor sizde saygı duymayı öğreneceksiniz .net

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir