9 Eylül 2010 00:00

Altın Portakal'da 15 finalist

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı'nın düzenleyeceği 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yarışacak filmler ön jüri üyelerinin Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliği Platformu'nda yaptığı toplantı sonucunda belli oldu.

Biket İlhan, Bülent Vardar, Deniz Yavuz, Engin Ayça, Ulaş Cihan Şimşek, Vildan Atasever ve Ziya Öztan'dan oluşan ön jüri 15 filmi ulusal uzun metraj kategorisinde yarışmaya değer gördü. Bu yıl 15 filmin yarışacağı festivalde, 9 film, yönetmenlerin ilk filmi olma özelliğini taşıyor.


Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akaydın, Ramazan Bayramı arefesinde, sinema bayramının hazırlıklarını bitirmek üzere olduklarını belirterek "Bu yıl 9-14 Ekim tarihleri arasında 47'ncisini düzenleyeceğimiz Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarında yarışacak filmleri belirledik.

Bu yıl başvuruda bulunan filmler arasında, ilk filmlerini çekmiş olan genç yönetmenlerin çoğunlukta olması bir sinemasever ve sinemaya sevdalı Antalya halkının belediye başkanı olarak beni çok mutlu etti" diye konuştu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir