13 Ekim 2010 00:00

Altın Portakal'da Erkan Can şov

2 Altın Portakal ödüllü Erkan Can rol aldığı 'Siyah Beyaz', 'Çakal' ve 'Çoğunluk' isimli filmlerle 47. Altın Portakal Film Festivali'ne damgasını vurdu.

Altın Portakal'da öne çıkan isimlerden biri de Erkan Can. Can'ın rol aldığı 3 film 'Siyah Beyaz', 'Çakal' ve 'Çoğunluk' festivalde yarışmalı bölümde.

1974 yılında Bursa Devlet Tiyatrosu'nun kurslarına katılarak başladığı sanat hayatını İstanbul'da sürdüren Erkan Can, 1992 yılında rol aldığı en uzun soluklu televizyon dizilerinden ''Mahallenin Muhtarları''ndaki Temel karakteri ile 7'den 70'e geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanındı.

Dizi ve tiyatro kariyeri devam ederken 1998 yılında 'Gemide' adlı filmde başrol oynayan Can, bu filmdeki rolüyle hem önemli ödülleri kucakladı, hem de Türk sinemasının yakın tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Yorumlar
  • işte bunlar gerçek oyuncudur erken can bütün rolleri hakkını veriyor özellikle laz karakterini harika canlandırıyordu

  • "Hollywood'da olsaydı Al Pacino olurdu" kategorisine giren bir avuç Türk aktörden biridir Erkan Can, candır canandır. Sırf onun için üç filmi de izleyeceğim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir