30 Eylül 2005 14:11

Altın Portakal'da Gala Heyecanı Bitmiyor

Sinema Bir Mucizedir'in Galası yapıldı

Altın Portakal'da, Kadir İnanırve Fatma Girik'in rol aldığı, yönetmen Memduh Ün'ün rahatsızlığı nedeniyle Tunç Başaran tarafından bitirilen Sinema Bir Mucizedir'in galası düzenlendi.Galaya, filmin oyuncularından Fatma Girik ile Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Onursal Başkanı Menderes Türel de katıldı. Film gösteriminden önce oyuncular sahneye çıkarak seyircileri selamladı. Fatma Girik, 62 yaşında olduğunu ve 40 yılı aşkın süredir sinema içinde bulunduğunu belirterek, " Memduh Ün'ün jübile filminde oynamak beni çok mutlu etti. Altın Portakal'a çok geldim ama bu hiç bu kadar heyecanlanmamıştım" dedi.Gösterimin ardından yapılan söyleşide, Memduh Ün'ün, çekimlerin altıncı haftasında rahatsızlanması üzerine öğrencisi Tunç Başaran tarafından tamamlanan filmin, son olarak 10 yıl önce Zıkkımın Kökü filmini çeken Memduh Ün'ün jübilesi olduğu ifade edildi. 1950'li yılların Gaziantep'inde gerçek hayattan kesitler ve insan portreleri sunan film, büyük beğeni topladı. Ülkü Tamer'in anılarından uyarlanan filmin, dönemi anlatımındaki başarısı seyircilerin övgüsünü aldı. 9 haftada tamamlanan filmin 21 Ekim'de 70 sinemada izleyici ile buluşacağı belirtildi.
Yorumlar
  • dünyanın en güzel mimikli adamı dünyanın en güzel gülen adamı güldümü içimizi gıdıklayan ı dünaynın en güzel bakan adaımı baktımı içinmizi eriten dünyanın en güzel kızan adamı kızdımı tüylerimiri ürperten dünaynın en güzel ağlayan adamı ağladımı içimizi burkan kısacası dünya güzeli ! yok onun gibisi ! Kimse eline su dökemez oyunculğunada yakışıklılığınada yakışıklı demeyelim herkes yakışıklı yaradışılış güzelliğine diyelim böle bir güzellik yok çünkü allah başımızdan eksik etmesin o türkiyeinin inci tanesi bizim o dünyanın inci tanesi !

  • valla altın portakal geçen yılki başarısız organizasyondan sonra pek önemsenmiyor.antalya'da yaşadığım ve fazlasıyla gezdiğim halde altın portakal antalya halkı üzerinde bi etki yaratamadı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir