13 Temmuz 2011 00:00

Altın Portakal'da kavga çıktı!

TÜRSAV Başkanı Selda Alkor tavrını net koydu ve “Bu yıl organizasyonda Atilla Dorsay davetliyse, biz yokuz “diyerek rest çekti.

Altın Portakal 2011 düzenleme komitesi dün sinema ile ilgili tüm kuruluşların da katıldığı ve Eminönü Legancy Ottoman Otel’de bir toplantı düzenleyerek bu yıl ki festivale start verdi.

Ünlü sanatçı Selda Alkor yılların sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’ı bu yıl festivalde görmek istemediklerini resmen Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a söyledi. Bu açıklamadan sonra kısa bir şok geçiren başkan böyle bir durumun zor olduğunu ve Atilla Dorsay’ı davet etmek zorunda olduklarını Selda Alkor’a açıklamaya çalıştı.

TÜRSAV başkanı Selda Alkor ve kendi başkanı olduğu vakfa bağlı üyeleri adına bir kez daha rest çekerek “Atilla Dorsay varsa biz festivalde yokuz” dedi. Bu durum karşında sıkıntı yaşayan başkan Mustafa Akaydın Altın Portakal festivalde görev yapan kurmaylarını tekrar toplayarak durum değerlendirmesi yaptı.


Hemen hatırlatalım bu sıcak gelişmelerden daha inanın Atilla Dorsay’ın haberi yok. Çünkü basına kapalı ve gizli yapılan bu ilk toplantıda patlan veren bu gelişmede sadece Magazinkolik vardı. Selda Alkor son sözünü söyledi ve ne kadar kararlı olduğunu açıklarken rica değil sesinin tonunu yükselterek tüm festival komitesine adeta gözdağı verdi.

Bu ilk çatlağın aslında perde arkası geçen sene gerçekleşen Antalya Altın Portakal festivalinde usta sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’ın açıklamaları etkili oldu. Atilla Dorsay “Eski ünlüler Altın Portakal’a bedava tatil yapmak için geliyorlar.”diye konuşmuş ve adeta ortalığı karıştırmıştı… İşte bu sözü unutmayan oyuncuların büyük bölümü ve başta Selda Alkor olmak üzere tepkilerini bu yıl ki organizasyona Atilla Dorsay’ın davet edilmemesiyle vermeye çalışıyorlar.

Antalya Kültür Sanat Vakfı AKSAV yönetim kurulu üyesi ve festival sorumlusu Hüseyin Şanlı, Dorsay’ın 1980 yılında jüri üyeliği yaptığını ve onu davet etmemek gibi bir hakları olmadığını dile getirdi… Bunun üzerine Başkan Akaydın’da Atilla Dorsay’ı Altın Portakal yönetimi davet edeceğini açıkladı ve çatlağı bir şekilde önlemek içinde sanatçılar ve Selda Alkor ile görüşmelere devam edeceklerini belirtti…


(Magazinkolik)

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir