25 Temmuz 2006 10:10

Altyazı Dergisi'ne Tehdit

Altyazı Aylık Sinema Dergisi'ne çirkin bir saldırı gerçekleştirildi!

24 Temmuz Pazartesi günü, Altyazı Aylık Sinema Dergisi'nin Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi'nde bulunan yerine gelerek Altyazı Aylık Sinema Dergisi'nin yetkilisiyle görüşmek istediklerini bildiren iki şahıs, derginin imtiyaz sahibi ve Mithat Alam Film Merkezi yöneticisi Yamaç Okur'un odasına yöneldi. Odada kapıyı kilitleyen şahıslar, odayı dağıttıktan sonra Altyazı bir daha çıkmayacak şeklinde tehditler savurdu...Okur'un şans eseri yaralanmadığı saldırının ardından olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Türkiye'deki sinema yayın hayatına ve ifade özgürlüğüne yapılan bu saldırıyı biz de kınıyoruz...
Yorumlar
  • Belkide olay cıkması yasaklanması en son düşünülmesi gereken yayınlar sinema dergileri. Ne alaka anlamış değilim rakip dergiler yaptırdı desem bilemiyorum bu kadar ucuz planlar yapacak kadar düşmemiştir herhalde.

  • Hangi zihniyetle bu tarz bir girişimde bulunulmuş acaba?Bumu ne gibi savunması olur onu da bilmiyorum.İşte ülmemizde sinema anlayışının ne halde olduğunun bir göstergesi.

  • yaa ilginc hakkatten..Kurtlar Vadisi ya da sansur olayi farketmez.. Her ne amaclaysa cok cok sacma..

  • bunlar yüzünden biz sinemada gelişemioz örümcek kafalı sanat düşmanları

  • Bugüne kadar bir sinema dergisi yayın evine yapılan ilk saldırı olarak bilinecektir bu.Yani sinemanın arkasında durduğu bir siyasi idoloj yada bir insan yokki.Böyle bir saldırının bence sinema yada sinema yayınıyla alakası olmadığına eminim.Ancak genede bunun sakın yanlış anlaşılmasın doğru bişi olduğunu falan savunmuyorum.Ama bence nedenleri başka şeyler,fazla film seyretmekten mi böyle oldum yoksa :) geçmiş olsun diyorum herkese ....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir