11 Ocak 2008 11:57

Altyazı'ya Ödül

Efe Öztezdoğan'ın yazıp yönettiği kısa film, Amerikan sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden Accolade'de onur ödülü kazandı.

Dünyanın dört bir yanından sinemacıların katıldığı "Accolade" sanat dünyasına sıradışı çalışmalarıyla yeni bakış açıları getiren sinemacıları onurlandırmayı amaçlamaktadır. Oscar, Emmy ve MTV Video Müzik Ödülleri gibi dünyanın en ünlü ve prestijli ödüllerini yapan ekip tarafından hazırlanan Accolade heykeli, tasarımıyla dünyanın en güzel ödüllerinden biri olarak kabul edilmektedir. Renkli çekilen ve 19 dk. süren Altyazı, bir kadının kendisinden çalındığını düşünen iki adamın hikayesidir. Film, "kaybetmişlik" duygusu içinde, insanın kendisine yönelmesini ve sorgulamasını anlatır. "Başına gelen kötü bir olay belki de senin yüzünden başına gelmiştir. Senden çalınan bir şeyi, belki de sen çalmışsındır..."
Yorumlar
  • sinemasalda ekiple yapılan roportajda filmin fragmanına ulasabilirsiniz.

  • Efe Öztezdoğan'ı bende kutluyorum çok güzel bir ödüle nail olmuş,filmin ingilizce versiyonun bir bölümünü limewire da bulabilirsiniz.

  • Bu filmi nereden ve hangi siteden izleyebiliriz acaba!Cidden çok merak ettim.Keşke bir link falan verilseydi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir