31 Temmuz 2003 10:59

Aman Tanrım!

Jim Carrey'nin tanrı olmaya soyunduğu film Malezya'da yasaklanmak isteniyor...

Malezya hükümetinden Bakan Abdul Hamid Zainal, Jim Carrey'nin başrol oynadığı Bruce Almighty filminin ülkesinde gösteriminin yasaklanması için dini makamlara çağrıda bulundu. "Filmin Malezya'da gösterilmesi uygunsuzdur; kendimizi Tanrı ile şaka icabı bile olsa eşit göremeyiz" şeklinde konuşan Zainal, filmin İslami İşler Dairesi'ne gönderilerek gösteriminde sakınca olup olmadığı konusunda görüş alınması gerektiğini ekledi.Jim Carrey ile daha önce de Yalancı Yalancı ve Sakar Dedektif'te de birlikte çalışan Tom Shadyac'in yönettiği Bruce Almighty'de Carrey yaşantısından sıkılan ve Tanrı'ya hayatı çekilmez hale getirdiği için sövgüler yağdırırken onu bir anda karşısında bulan bir televizyon muhabirini canlandırıyor. İslami çevrelerin filme gösterdikleri tepkilerin nedeni ise Morgan Freeman'ın canlandırdığı (!) Tanrı'nın kendisini beğenmeyen Carrey'e bir haftalığına tüm güçlerini devrederek ona meydan okuması...Sinemaya karşı muhafazakar tavırların yakın döneme ait bir başka örneği The Matrix Reloaded'ın gösteriminin dini mesajları ve aşırı şiddet içermesi gerekçesiyle Mısır'da yasaklanması olmuştu. Malezya'nın 24 milyonluk nüfusunun da yarısından fazlasını müslümanlar oluşturuyor.Bruce Almighty, Türkiye'de Aman Tanrım! adıyla 19 Eylül 2003 tarihinde gösterime girecek.
Yorumlar
  • iyi olmuş...

  • Haklılar çok aşırı dini ülkelerde vizyona girmezse şaşımam demiştim ve aynen süre geldi.Bazı noktalarda uçarılık var.Yok telefon numarısı yok sıkıldım böyle işlerden falan geçiyor filmde ama fazlada gaza gelmemek lazım ben yurdumuzda gösterime girince de programlar yapılacağı kanaatindeyim.Yaşar Nuri amcam baş misafir hadi hayırlısı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir