12 Eylül 2004 15:37

Amenábar'dan Ötenazi Hakkı!

Günümüz sinemasının en heyecan verici yönetmenlerinden biri olan İspanyol sinemacı Alejandro Amenábar, The Others'dan iki yıl sonra Ötenazi konusunu işleyeceği yeni filminin çekimlerine başlıyor. Mar Adentro adını taşıyacak olan film, yönetmenin önceki yapımlarından biraz farklı olacak. Proje hakkında bilgi edinmek için, zamanında tüm dünya basınında yankı bulan bir olaya uzanalım:İspanya'nın Galicia bölgesinde yaşayan 26 yaşındaki denizci Ramon Sampedro, geçirdiği bir deniz kazasında bel kemeğini kırdı ve yatağa düştü. Boynundan aşağısını hareket ettiremeyen Sampedro yıllarca böyle yaşadı. Fakat içinde bulunduğu durum nedeniyle yaşama isteğini kaybeden genç adam ötenazi isteğinde bulundu. Kendi yaşamına son veremeyeceği için, ölüm hakkını elde edebilmek için uğraştı. Ötenazi yasak olduğu için talebi geri çevrilince, bu isteğini arkadaşlarına yöneltti ve sonunda amacına ulaştı. Geride ise gülerek karşıladığı ölüm anını kaydeden bir video kaset kaldı..!Tüm dünyanın dikkatini çeken işte bu olay, İspanyol bir yönetmenin çabasıyla beyazperdeye uyarlanıyor. Filmde yer alacak oyuncu ise Javier Bardem.Eylül ayında başlayacak olan çekimler, Galicia, Madrid ve Barcelona'da gerçekleştirilecek. Yeni gelişmeler için gözünüz Beyazperde.com'da olsun!
Yorumlar
  • Bu o9layı hatırlıyorum ve o zamanlar çok dikkatimi çekmişti,umarım filmi güzel olur.Ötenazi daha önce sinemada pek değerlendirilmedi sanırım.Amenabarın elinde yine ilginç bir senaryo var,müzikleriyle olayı bitirir gerçi bu adam ama Bardem gibi bir dehayı kullanması bana filmi 4 gözle bekletiyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir