21 Ocak 2015 11:10

American Sniper filmindeki bu sahne gözden kaçmadı

Keskin Nişancı (American Sniper) filmindeki bu sahne izleyenlerin diline dolandı.

En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu dahil toplamda 6 dalda Oscar'a aday olan Keskin Nişancı (American Sniper) filmindeki bu sahne izleyenlerin diline dolandı.

ABD'de vizyona girdiği haftasonu rekor bir açılış yapan filmde gerçek bebek yerine oyuncak bebek oynatılması seyircilerin gözünden kaçmadı.

Her ne kadar filmin başrol oyuncuları Bradley Cooper ve Sienna Miller oyuncak bebeğin kendi bebekleri gibi görünmesi için büyük çaba harcasalar da, bebeğin oyuncak olduğu açıkça görülebiliyor.

Filmin senaristlerinden Jason Hall, Twitter hesabından yaptığı açıklamada filmde oyuncak bebek oynatmak zorunda kaldıklarını çünkü ilk bebeğin hastalandığını, ikinci bebeğin ise sete gelmediğini belirtti.

Eleştirmenler ise bu sahneyi adeta yerden yere vurdu. Drew McWeeny, "Tüm sahne boyunca yalnızca bebeğe bakabildim. İki oyuncu da bebeği tutarken çok rahatsız görünüyorlardı" diye yazdı.


İşte o sahne:

Filmin çekildiği Kaliforniya'da bir bebek oyuncunun sette çalışabilmesi sıkı kurallara bağlanmış durumda. Bir bebek sette günde yalnızca 20 dakika çalışabilir. Bir çalışma izni ve doktordan alınmış bir belge ile birlikte bir hemşire, bebeğin anne-babası ve çocuk işçi kanunları konusunda uzman bir görevlinin de sette bulunması gerekir.


Clint Eastwood'un yönetmenliğindeki Kesin Nişancı filminde, başroldeki Bradley Cooper, Chris Kyle adlı askeri canlandırıyor. Filmin konusu şöyle: Donanma SEAL komandolarından Chris Kyle, Irak’a tek amaç için gönderilir: silah arkadaşlarını korumak. Son derece isabetli atışları sayesinde savaş alanında ün kazanır. Görevleriyle ilgili hikayeler yayıldıkça “Efsane” lakabını kazanır. Ancak ünü düşman hatlarının gerisinde de yayılmaktadır ve kafasına ödül konmasıyla birlikte isyancıların öncelikli hedeflerinden biri haline gelir. Ayrıca ev cephesinde de farklı bir savaş içindedir; dünyanın diğer ucundan iyi bir koca ve baba olmak için uğraş verir.


Keskin Nişancı Fragman:

Yorumlar
  • Hollywood sineması filmleriyle islamiyete ve müslümanlara en büyük terörü yaşatıyor. Protesto ediyorum ve hollywood filmlerine gitmiyorum.Yerli sinemamız kazansın beyaz perdede.

  • ebekler maaşı beğenmemiş seti terk etmişler

  • esasında en doğrusunu yapmışlar. Bebek oyuncu oynat, annesi-babası, doktor-hemşire, uzman bulundur. Onun yerine bir oyuncak bebek yetmiş... :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir