13 Mayıs 2003 23:41

Amerika Anime'ye Alışıyor (mu?)

Japonya'da bir sinema türü olarak büyük ilgi gören ve son yıllarda avrupada da fan kitleleri oluşturan Anime türü, henüz Amerika'da beklenen ilgiyi oluşturamadı. Her ne kadar Pokemon filmi, 2000 yılında 43.7 milyon dolar hasılat elde etmiş olsa da kimse tarzını farketmedi bile.Bugün Amerika'da 10 şehirde vizyona girecek Olan Spirited Away ile Disney, Amerika'lıları bu türle, üstelik de çok başarılı bir örnekle tanıştırmaya hazırlanıyor. Daha önce Amerika'lı aktör ve aktrislerin seslendirmesiyle piyasaya sürülen Princess Mononoke, Miramax'a sadece 2.4 milyon hasılat getirmiş ve büyük bir başarısızlık olarak kabul edilmişti.İlk denemesinde Amerikan seyircisini çekemeyen ülkesinin Walt Disney'i Hayao Miyazaki, bu kez çok daha iddialı geliyor. Konusuyla biraz Alis Harikalar Diyarında'yı hatırlatan Spirited Away, yeni dünyada bu kez Disney'in tanıtım ve dağıtım gücünden faydalanacak. Disney animasyon ekibi tarafından Amerikan seyircisi için yeniden elden geçirilen filme sadece birkaç açıklayıcı cümle eklendiği belirtiliyor. 125 dakikalık süresiyle çoğu uzun metraj çizgi filmden daha uzun olan film, umuyoruz ki yeni dünya halkına Anime türünü kabul ettirebilecek sonunda...
Yorumlar
  • Umarım alışırlar bu kültür zenginliğini kaçırırlarsa amerikalılara çok gülerim.Bu arada Prenses Mononoke'nin ticari başarısızlığına bakıpta aldanmayın,kütük Amerikalılara öyle filmler ağır gelmiştir,neyse onlar disneyin aile filmleriyle idare etsinler,Viva Anime!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir