10 Kasım 2010 01:00

Amerika’da tarih yapacak

Yönetmenliğini Haydar Demirtaş'ın yaptığı, müziğini Mazlum ve Saki Çimen'nin üstlendiği Babam Tarih Yapıyor 15'inci Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması'na seçildi.

Yönetmenliğini Haydar Demirtaş'ın yaptığı, müziğini Mazlum ve Saki Çimen'nin üstlendiği Babam Tarih Yapıyor 15'inci Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması'na seçildi. Film 5 aralıkta Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde gösterilecek. Kültürler arası diyalogu konu edinen bir filmde inşaat ustası Mehmet usta ailesi ile birlikte Mardin'de yaşamaktadır. Mehmet Usta'nın sinema okulunda okuyan en büyük oğlu Haydar, yardımcılarıyla birlikte tarihi bir Mezopotamya köyünde bir Süryani kilisesi tamir etmekte olan babası Mehmet ustanın filmini yapmaya karar vermiştir. Mehmet usta aslında geçmişle geleceğin ortasında, tarih yapmaktadırlar.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir