2 Mayıs 2011 00:00

Amerika'dan ödülle döndü

Başarılı oyuncu, babasıyla birlikte rol aldığı 'Merhaba' adlı filmle 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü aldı.

Amerika’nın ünlü sinemacıları Oliver Stone, Ang Lee ve Alec Baldwin gibi isimleri Hollywood'a kazandıran ve endüstride büyük saygınlığı olan New York Üniversitesi'nin Tisch-First Run Film Festivali'nde 'En iyi Kadın Oyuncu ödülü', Amerikan yapımı 'Merhaba' adlı sinema filmindeki performansıyla Fadik Sevin Atasoy'a verildi.

Babası Sönmez Atasoy’la filmde karşılıklı rol aldı. Merhaba filminde ALS adı verilen ve tedavisi olmayan bir kas hastalığına yakalanan babasını görebilmek için Amerika da yaşayan doktor kızın, İstanbul'a dönerek babası ile olan vedalaşma hikayesi anlatılıyor.


Fadik Sevin Atasoy fotoğrafları için tıklayınız..

Yönetmen Lauren Bradly, filmin aynı zamanda 6 dalda birden ödül kazanmasının en büyük etkilerinden birinin İstanbul'da çekilmesi olduğunu, bu sebeple lokasyon konusunda verdikleri destekten dolayı T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı'na minnettar olduklarını söyledi. Daha önce birçok festivalde ödül alan Fadik Sevin Atasoy ise, Amerika’nın en seçkin sinema akademilerinden biri tarafından bu ödüle layık görülmekten gurur duyduğunu belirtti. Atasoy, “İstanbul’un tarihi güzelliklerinin yansıtıldığı bu filmde, ülkemizin yurtdışında tanıtılmasında katkımın olmasından çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

'MERHABA'
Yapımcılığını Mandy Menaker’ın, yönetmenliğini Lauren Brady’nin üstlendiği “Merhaba” adlı Amerikan yapımı filmde başrolleri Fadik Sevin Atasoy, Sönmez Atasoy, Paxton Winters, Nursel Köse ve İskender Altın gibi isimler paylaştı. 2 yıl önce Fadik Sevin Atasoy’la tanıştıktan sonra filmini İstanbul’da çekmeye karar veren yönetmen Lauren Brady, aynı zamanda Martin Scorcese bursunu kazanan genç bir yönetmen.

“Merhaba” filmi, ALS adı verilen ve tedavisi olmayan bir kas hastalığına yakalanan bir babanın durumunun ağırlaşması üzerine New York’ta doktor olmuş ve Amerikalı bir erkekle evlenmiş olan kızının İstanbul’a dönerek babası ile olan hüzünlü bir ayrılık hikayesini konu alıyor. Bir baba kız’ın hikayesinin anlatıldığı filmde gerçek hayatta baba–kız olan Sönmez Atasoy ve Fadik Sevin Atasoy birlikte kamera karşısına geçti.

Tamamen bir sosyal sorumluluk niteliğini taşıyan proje Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde çekildi. Filmin amacı hem Amerika’da, hem de Türkiye’de ALS hastalığına dikkat çekilmesini sağlamak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir