13 Mayıs 2003 23:41

Amerikalı İzleyiciden İki Kule'ye Tam Not...

Amerikalı izleyicilerin beğenisini araştırmak ve sinemaseverleri doğru filmlere yönlendirmek amacıyla, sinema salonlarında filmleri izleyenlere anket doldurtan ve sonuçları belli kategoriler altında sinemaseverlerle paylaşan CinemaScore, son dönemin popüler filmlerine izleyicilerin verdiği notları sitesinde yayınladı. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'nin sonuçları Amerikalı izleyicilerin filmi ne kadar çok beğendiğinin bir göstergesi.İki Kule anketinde 21 yaş altı izleyiciler filmi en yüksek derece olan A+ ile değerlendirirken, 21-34 yaş arası izleyiciler filmi A kategorisine layık görmüşler. Filmi A- kategorisine uygun gören izleyiciler ise 35 yaş üstü bayan izleyiciler. İzleyicilerin filmleri değerlendirebildiği skala, beğenileri ölçüsünde A+'den F'ye kadar uzanıyor. Böylece İki Kule, A ortalamayla Amerikalı izleyicilerden tam not alıyor.Amerikan sinema endüstrisi üzerinde etkili olduğu söylenen CinemaScore'un anketleri, eleştiri kurumuna alternatif olarak, izleyicilere film seçimleri konusunda fikir verme amacı taşıyor.
Yorumlar
  • gerçeKTen haRiKA bir fiLm ....

  • BenDen A++++...

  • Filme diyecek bir şey yok zaten. Aksiyon sahneleri sahnesinde bu sefer konuya uzak izleyicinin de kalbini çaldı demek ki. Üçüncü film ne olacak tahmin edemiyorum...

  • daha seyretmedim ama duyduklarıma gore A++ degilde A film katagorisindeymis.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir