16 Mart 2016 17:57

Angelina Jolie Lübnan'da

İyi niyet elçisi Suriyeli mülteci aileleri ziyaret etti...

2001'den beri Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi olan Amerikalı oyuncu ve yönetmen Angelina Jolie, geçtiğimiz günlerde yine Lübnan’a giderek Suriyeli mülteci aileleri ziyaret etti. Jolie ziyaretlerden sonra bir basın toplantısı yaparak Avrupa’da her ülkenin mültecilere yardımcı olmaları gerektiğinin ve bu konudaki planlarının belirli olması gerektiğinin altını çizdi. Mültecilere gerekli yardımın ancak uluslararası boyutta yapılabileceğinin mümkün olduğunu belirten Jolie, son durumun trajik ve utanç verici olduğunu söyledi. Ünlü yıldız, yaşanan en büyük insani krizlerden biri olan Suriye krizinin 5. yıldönümünde şahsen orada olduğunu ama tüm dünyanın bu krize son vermek için kapılarını açmaları gerektiğini söyledi.


Bastıran yağmura rağmen basın demecini sürdüren Jolie, ayrıca binlerce Suriyeli mülteciye barınak olmuş kampı uzun uzun gezdi ve ailelerle konuştu.
Suriye’nin 23 milyonluk nüfusunun yarısı savaş nedeniyle göçe zorlandı. Ülkesinden kaçmak zorunda kalan 3 milyona yakın Suriyeli ise Türkiye’ye sığındı. Avrupa’da bazı ülkeler göç karşısında siyasi ve fiziki bariyerler meydana getirdiğinden, on binlerce mülteci insanlık dışı durumlarla karşı karşıya kaldılar. Angelina Jolie konuşmasında Suriyelilerin savaş bittiğinde evlerine dönmek istediklerinin altını çizdi.MELİS ZARARSIZ


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir