17 Temmuz 2010 00:00

Angelina Jolie yönetmen oluyor

Angelina Jolie'nin yönetmenliğini de yapacağı, Bosna'daki savaş sırasında tecavüze uğrayan bir kadının hikayesini anlatacağı filme, Sırbistanlı medya patronu ortak yapımcı olmaktan vazgeçti.

Amerikalı ünlü oyuncu Angelina Jolie, Bosna'daki savaş (1992-1995) sırasında tecavüze uğrayan bir kadının hikayesini anlatacağı filmin yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yapacak.

Bosna-Hersek ve Sırbistan basını, Angelina Jolie'nin Bosna'daki savaş sırasında tecavüze uğrayan bir kadının hayat hikayesini anlatacağı filmin yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu üstleneceği film çalışması yaptığı haberlerine geniş şekilde yer verdi.

Gazetelerin haberlerine göre, Angelina Jolie'nin yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yapacağı filmin konusunun, 1992-1995 yılları arasındaki savaşta bir Sırbın tecavüzüne uğrayan Boşnak kadının, daha sonra tecavüzcüsüne aşık olması ve onunla birlikte savaşın kanlı günlerini ve zorluğunu yaşaması olduğu belirtildi.

Angelina Jolie'nin bu filmle ilk kez "yönetmen koltuğuna" oturacağı da kaydedildi.

SIRBİSTANLI MEDYA PATRONU ORTAK YAPIMCILIKTAN VAZGEÇTİ
Bu arada Sırbistan'daki gazeteler, Angelina Jolie'nin çekimini yapacağı söz konusu filmin ortak yapımcılığını yapması konusunda daha önce anlaştığı Sırbistan'daki özel televizyon kanalı Pink TV'nin sahibi Jelyko Mitroviç'in bu projeden vazgeçtiği haberlerine de yer verdi.

Jolie'nin ekibiyle görüşüp senaryoyu inceledikten sonra bu projeden vazgeçtiğini ifade eden Mitroviç, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sırpları bir kez daha dünyaya kötü tanıtacak bir projenin parçası olmak istemiyorum. Angelina Jolie'nin oyunculuğunu ve kişiliğini beğeniyordum, ama maalesef o Sırplara karşı büyük önyargı besliyor. Onunla ortak çalışmak birçok kapıyı açacaktır, ama Sırpları kötü gösterecek hiçbir şeyin parçası olmak istemiyorum" dedi.

Sırbistan'daki bazı gazeteler, Mitroviç'i bu davranışından dolayı "kahraman" ilan etti.

Öte yandan Angelina Jolie'nin ekibinin, filmin çekimi için yakında Bosna-Hersek ve Sırbistan'a gelerek incelemelerde bulunacağı kaydedildi.

Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliğinin iyi niyet elçisi olan Jolie ile sevgilisi Brad Pitt, 5 Nisan'da Bosna-Hersek'e gelmiş, burada mülteci kamplarını ziyaret etmişti. Jolie ve Pitt, daha sonra gittikleri Karadağ'da kısa bir süre tatil yapmıştı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir