25 Şubat 2012 01:00

Angelina Jolie'nin filmini sadece 12 kişi izledi

Ünlü sinema oyuncusu Angelina Jolie'nin yönetmenliğini yaptığı ''Kan ve Bal Ülkesinde'' adlı film Sırbistan'da vizyona girdi. Başkent Belgrad'daki ''Sinepleks'' sinemasında düzenlenen filmin galasına, gazetecilerin yanı sıra sadece 12 izleyici katıldı.

Daha önce Saraybosna ve Zagreb'de düzenlenen filmin galalarına olan ilginin, Sırbistan'da tekrarlanmadığını gözlendi. Sırbistan'daki medya ile bazı radikal kesimler tarafından ''Sırp karşıtı'' olarak nitelendirilerek eleştirilen filmin gösterimi sürerken salonu terk eden bazı izleyiciler, filmi farklı şekillerde yorumladı.

Gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan seyircilerin bir kısmı, filmin ''bir aşk hikayesi'' olmadığını ileri sürerken, filmi sadece 12 kişinin izlemesi ise ''Belgrad'ın ayıbı'' olarak değerlendirildi.


ANGELİNA JOLİE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


Filmi sonuna kadar seyreden ender izleyicilerden biri, ''filmin sayesinde orada (Bosna Hersek) neler yaşandığını daha iyi öğrendim'' dedi.

Genç izleyicilerden bazıları ''ilk gösterime sadece 12 kişinin gelmesinin utanç verici olduğunu'' söylerken, salonu terk edenler ''filmin utanç verici olduğunu'' belirttiler.

İsmini vermek istemeyen yaşlı bir kadın izleyici ise, filmi çok beğendiğini ve filmin ne politika ne de aşk hikayesi olduğunu, sadece savaşın dehşetini gösterdiğini anlattı.

Kadın izleyici, ''Hepimizin savaşın dehşetini bilmemiz gerek'' diye konuştu.
Filmin 15 Şubat'ta düzenlenen Saraybosna galasının ardından Sırp milliyetçi kuruluşlar ve basın, Jolie'ye 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşı 'tek yanlı' biçimde ele aldığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Bazı radikal kesimler ise, Jolie ve filmin ekibine yönelik tehdit mesajları göndermişti.


Saraybosna galasında düzenlediği basın toplantısında Angelina Jolie, filminin ''Sırp karşıtı'' olmadığını belirtmiş, Belgrad'daki galasına ise katılmayacağını söylemişti.

''Kan ve Bal Ülkesinde'', Bosna savaşı sırasında Boşnak kız Ayla'nın, savaş öncesinde aşk yaşadığı Sırp asker Daniel'in başında bulunduğu toplama kampına düşmesinin ardından yaşananları anlatıyor.

Yorumlar
  • Garibim CIA destekli demokrasiyi Suriye ye götürürken artist olduğunu unutmuş..

  • 12 mi ??? gala türkiyede olsa sadece angelinayı görmek için 12 bin kişi gelirdi =)))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir