7 Aralık 2004 12:23

Animasyonların ''İnanılmaz'' Gecesi

Çizgi filmler yarışıyor, aile 16 adaylıkla önde

Çizgi filmler için senenin en heyecanlı gecelerinden biri Annie Ödülleri'nin sahiplerini bulduğu gecedir. Her yıl ASIFA-Hollywood (Uluslararası Animasyon Film Topluluğu) tarafından verilen ödüller, bu yıl 32. kez 30 Ocakta sahiplerini bulacak ve adaylar açıklandı. İnanılmaz Aile toplam 21 kategori içinde 16 dalda birden aday olarak Oscar'ın da en güçlü ismi olacağını hissettirdi. Amerika'da vizyondaki dördüncü haftasını da deviren çizgi filmin toplam hasılatı ise 226 milyon dolara ulaştı.Aile'nin inanılmaz başarısını yedişer adaylıkla Köpekbalığı Hikayesi ve Şrek 2 izledi. 32. Annie Ödülleri'nde En İyi Animasyon Film adayları, İnanılmaz Aile, Şrek 2, Ghost in the Shell 2: Innocence ve The SpongeBob SquarePants Movie olarak belirlendi. En İyi Animasyon Film Yönetmenliğine aday olanlarsa, Andrew Adamson, Conrad Vernon ve Kelly Ashbury - Şhrek 2, Brad Bird İnanılmaz Aile, Will Finn ve John Sanford Kahraman İnekler, Stephen Hillenburg - The SpongeBob SquarePants Movie, Mamoru Oshi - Ghost in the Shell 2: Innocence.Animasyon ödülleri 21 kategoride ve çok ayrıntılı olarak dağıtılıyor. Genel olarak yapımlara verilen ödüllerin yanında Bireysel Başarı adı altında, animasyonların gerçek yaratıcıları yarışıyor. Filmlerdeki özel efektlerden tek tek karakterlerin yaratımına, müziklere, senaryoya ve seslendirmeye kadar gerçek yarışma bu kısımda yaşanıyor.En İyi Animasyon Karakter adayları; Ken Duncan Köpekbalığı HikayesiJohn Kahrs İnanılmaz AileAngus MacLane İnanılmaz AilePeter Sohn İnanılmaz AileKureha Yokoo İnanılmaz AileEn İyi Animasyon Efekti adayları; Scott Cegielski Köpekbalığı HikayesiHisashi Ezura - Ghost In The Shell 2Matt Hausman Kutup EkspresiMartin Nguyen İnanılmaz AileJonathon Gibbs - Şrek 2En İyi Seslendirme adaylarıTony Anselmo - Donald Duck'ın sesi - Mickey, Donald and Goofy "The Three Musketeers"Antonio Banderas - Puss in Boots'un sesi Şrek 2, Brad Bird - Edna Mode'un sesi İnanılmaz AileSamuel L. Jackson - Lucius Best/Frozone/ın sesi İnanılmaz AileRob Paulsen - The Troubadour'un sesi - Mickey, Donald and Goofy "The Three Musketeers".
Yorumlar
  • İNANILMAZLAR tercihimdir

  • Bence Shrek 2 ya da İnanılmaz aile alır... Zaten kaç tane war ki??? ;)))

  • Bu yılın anime dalında oscar adayları 3 film olacak. Bunlarda The İncrediblesShrek 2The Polar Express veyaShark TaleAnime ödüllerinde iseEn iyi Karakter ödülü;John KahrsEn iyi Animasyon Efekti;The Polar Express(Matt Hausmann)En İyi Seslendirme;Samuel L.Jackson(İnanılmaz Aile)

  • İNANILMAZLAR

  • ghost in the shell herşeyi hak ediyor ama vericeklerini sanmam

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir