20 Ağustos 2010 00:00

Anime meraklıları Pera'ya

Pera Film yeni sezona 'Anime Filmler' ile başlıyor..

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, sonbahar film etkinliklerine 3 Eylül – 3 Ekim 2010 tarihleri arasında 'Anime Filmler' programıyla başlıyor. Pera Film 'Anime Filmler' programında, 18 uzun metrajlı ve 8 kısa metrajlı film olmak üzere toplam 26 filmi gösterime sunuyor. Programda Anno, Hara, Kato, Kawamoto, Kojima, Miyazaki, Okamura, Otomo, Yamamura ve Tomino gibi Japon Anime Sineması’nın önde gelen önemli yönetmenlerinin filmleri yer alıyor.

Programda göze çarpan filmler arasında Hayao Miyazaki’nin 'Howl’un Yürüyen Şatosu', 'Ruhların Kaçışı'; Tensai Okamura’nın 'Naruto: Kar Ülkesinde Ninja Çatışması', Katsuhiro Otomo’nun 'Buhar Çocuk', Mamoru Hosoda’nın 'Yaz Savaşları', Anno Hideaki’nin 'Evangelion: 1.0 Yalnız-değilsin' filmleri yer alıyor. Sergide çizimlerinin yer aldığı Koji Yamamura ve Kunio Kato’nun da kısa filmleri gösterime girecek.

ÇOCUKLAR İÇİN ANİMELER
Keiichi Hara’nın 'Coo’yla Yaz Günleri' ve 'Crayon Shin-chan:Yaşa Fırtına!' özellikle 7 yaş ve üzeri çocuklara birbirinden farklı maceralar yaşatacak filmler arasında.

Yoshiyuki Tomino’nun efsane 'Mobile Suit Gundam' üçlemesi ve 'Mobile Zeta Gundam' üçlemesinin de gösterileceği programda ayrıca Tomino 18 Eylül Cumartesi saat 15:00’te animeseverlerle Pera Müzesi Oditoryumu’nda buluşacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir