25 Eylül 2009 10:12

Ankara Jürileri

Festival'in Ulusal Uzun, Ulusal Kısa ve Ulusal Belgesel yarışmalarının jüri üyeleri belli oldu!

12 Mart akşamı Demet Akbağ ve Güven Kıraç'ın sunuculuğunda Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi salonunda gerçekleşecek Festival Açılış Töreni ile başlayacak 20. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin yarışmalı bölümlerinin jürileri belli oldu.Buna göre toplam 11 filmin, 16 dalda ödül için yarışacağı Ulusal Uzun Film Yarışması'nın jürisi; Oğuz ONARAN (akademisyen), Esin KÜÇÜKTEPEPINAR (sinema yazarı), Handan İPEKÇİ (yönetmen), Mustafa ALTIOKLAR (yönetmen) ve Tamer KARADAĞLI (oyuncu)'dan oluşuyor. Ayrıca festival kapsamında bu yıl ilki verilecek ve tek kategoride olacak SİYAD En İyi Film Ödülü'nün jürisinde ise, Serdar AKBIYIK, Sadi ÇİLİNGİR, Murat ERŞAHİN bulunuyor. En İyi Kurmaca, En İyi Deneysel ve En iyi Canlandırma dallarında toplam üç ödülün verileceği Ulusal Kısa Film Yarışması jürisi ise Bülent Somay (akademisyen), Tan Oral (karikatürist ve canlandırmacı), Senem Erdine İşmen (Sinema Dergisi genel yayın yönetmeni), Ali Taner Baltacı (yönetmen) ve Laurent Guerrier (Clermont-Ferrand Kısa Film Festivali Uluslararası Program Direktörü) bulunuyor. Ulusal Kısa Film Yarışması'nda 18 kurmaca , 10 canlandırma ve 12 deneysel olmak üzere toplam 40 film yarışacak.Profesyonel ve Amatör kategorilerinde en iyi üç belgeseli belirleyecek Ulusal Belgesel Film Yarışması jürisi ise, Barış KILIÇBAY (akademisyen), Berrin BALAY (yönetmen), Candan Murat ÖZCAN (görüntü yönetmeni), Janet BARIŞ (sinema yazarı), Sevinç YEŞİLTAŞ (yönetmen)'den oluşuyor. Ulusal Belgesel Film Yarışması'nda ise 11 Profesyonel, 14 Amatör olmak üzere toplam 25 Belgesel Film yarışacak.Finalistlerin ödülleri, 22 Mart gecesi Şinasi Tiyatrosu'nda gerçekleşecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir