12 Ekim 2004 17:17

Ankara'da İsviçre Sineması

Alain Tanner'inkiler başta on farklı film

İsviçre Konsolosluğu ve Ankara Sinema Kültürü Derneği 14-19 Ekim tarihi arasında, çoğu ülkemizde gösterilmemiş on İsviçre filmini seyirciyle buluşturuyor.İsviçre sinemasının en büyük yönetmenlerinden kabul eden Alain Tanner'in filmlerinin ağırlıkta olacağı gösterimlerde seyirciler, yeni kuşak yönetmenler Romed Wyder, Urula Meier ve Vincent Pluss'ın da filmlerini de izleme şansı bulacak.Çoğu, Cannes, Venedik ve Locarno Film Festivalleri'nde çeşitli ödüller almış, beş gün boyunca gösterimi yapılacak İsviçre filmlerden, Jonas ve Lila-Yarına, Charles Ölü mü Sağ mı?, Afrika Dönüşü, 2000 Yılında 25 Yaşına Basacak Olan Jonas, Messidor, Aydınlık Yıllar ve Beyaz Kentte, Alain Tanner'in filmleri. Bunların dışında Wyder'den Kahve Yok, TV Yok, Seks Yok, Meier'den Güçlü Omuzlar ve Pluss'tan Güneye Giderken filmleri izleyiciyle buluşacak.İsviçre filmlerinin açılışı, 14 Ekimde 19:30'da Jonas ve Lila, Yarına ile Ankapol sinemasında yapılacak. Tanner ve İsviçre sineması ülkemizde çok tanınmıyor. Bu sebeple, halinden memnun görünen ve suya sabuna dokunmadan yaşamayı tercih eden toplumu sık sık eleştirmesiyle tanınan yönetmenle tanışabilmek için Ankaralıların kaçırmaması gereken bir fırsat İsveçreli filmler gösterimi.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

   Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

  • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

   İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

  • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

   Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

  • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

   DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir