27 Mart 2006 11:41

Ankaralılar Kızlar Dedi!

Kutluğ Ataman'a dört ödül

Ankara Film Festivali dün akşam sona erdi. Festival jürisi üç büyük ödüle birden Kutluğ Ataman'ın İki Genç Kız'ını layık görürken, en iyi ikinci filme verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü de Anlat İstanbul'un oldu.Ataman'ın filmi En İyi Film, Yönetmen ve Senaryo ödüllerine sahip olurken, filmin oyuncusu Feride Çetin de Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu seçildi.İki genç kız geçtiğimiz yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde de oyuncusu Vildan Atasever'in En İyi Kadın Oyuncu seçilmesiyle epey gündem yaratmıştı.
Yorumlar
  • feride çein bu ödülü hakkıyla aldı.bencede umut veren genç bir oyuncu.ilk filminde bu kadar iyi bir başarı göstermesi onun için bir avantaj.

  • saol kardeş babam ve oğlumun yarışmaya katıldığını biliyordum ama çıktığını duymamıştımsaol uyardığın için

  • Öncelikle beyazperde.com sitesini İstanbul dışındaki festivallere de daha ilgili olmaya çağırıyorum. Birkaç haber ile geçiştirilmesini yadırgadığımı söylemem lazım..Aşağıda yorum yapan arkadaşlar da festivali takip etmeden konuşmuşlar. Babam ve Oğlum kendisi yarışmadan çekilmiştir, bu açıdan ödül alması imkansızdı. Bunun sebebinin Antalya'ya katılabilmek olduğu söyleniyor, bilemiyorum tabi..

  • Hayır bence gayet yerinde bir karar.İki Genç Kız iyi bir film ve asıl böyle filmlere gereken önem verilmiyor.Babam ve Oğlum gereğinden çok abartılıyor!

  • Babam Ve Oğlum'a tek bir ödül verilmemiş olması çok büyük ayıp.Hiç bir amacı olmayan boş bir film olan 2 genç kıza 4 ödül verilip Babam ve oğlum gibi 18 hafta vizyonda kalan ve dahada vizyonda kalacak olan filme tek bir ödül verilmemesi çok ayıp.Jürideki insanlar ne eksiklik gördülerde babam ve oğluma tek bir ödül vermediler?herhalde kendileri kıskandıkları için ödül verme gereği duymadılar.Sonra neden türk sineması ilerleyemiyor diyoruz böle olursa tabi ilerlemez iyi filmlere sahip çıkmazsak ödül vermezsek türev gibi iki genç kız gibi fimlere sahip çıkarsak tabi hep olduğumuz yerde sayarız çok yazık

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir