28 Mart 2006 15:08

Anlamlı Ödül!

Gayler ve lezbiyenler Brokeback dedi

Ödüllerine ödül katmaya devam eden Brokeback Dağı'na bir ödül de Gay ve Lezbiyenler Birliği'nden geldi. Reuters'in bildirdiğine göre geleneksel GLAAD Media Ödülleri'nin 17.'sini veren birlik Brokeback Dağı'nı yılın en iyi filmi seçti.Manhattan'da düzenlenen gecede en çok ilgiyi ise ödülü kabul eden Ang Lee'nin yaptığı konuşma çekti.Bugüne kadar Brokeback Dağı ile aldığı ödüllerin bir kısmının gerçekten kendisi için anlamlı olduğunu belirtmişti Lee. Ancak GLAAD ödülü için ''Sonunda, gerçekten bir şeyler ifade eden bir ödül'' demeden edemedi.Brokeback için bizzat kabul edeceği son ödülün bu olduğunu belirten Oscarlı yönetmen ''Bu gece burada olmak yolculuğun sonu, eve dönmek gibi. Önemli olan Brokeback'in dünyanın değişimine yardım etmesi'' yorumunu yaptı.
Yorumlar
  • benım anlayamadgm bu fılme odul vermek mantık dısı diyen zıhnıyetın bunu neye dayandırdıgı... nedır kendınce benmsedıgı ahlak kurallarına mı yoksa filmi begenmemiş olusuna mı?film on numara hatta bı klasık,uzerınde tartısmayı bıle gereksız goruyorum

  • bu filme ödül bile vermeleri akıl dışı

  • İnsanoğlunun tabiatıyla uyuşmayan bu tarz ilişkileri konu alan ve tamamen sapıkça öğeler içeren bu filme verilen bu ödülü(!) anlamlı olarak nitelendirenleri buradan esefle kınıyorum.

  • crash? basiretsiz? yazık...

  • Yönetmenin sözüne katılıyorum. Her ne kadar benim için pek mümkün görünmese de umarım bu film, bazı şeylerin değişmesi açısından bir basamak olur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir