13 Mayıs 2003 23:41

Anne Frank Tekrar Beyazperdede

Nazi işgalindeki Amsterdam'da saklandığı köşeden tuttuğu günlüğünün üzerinden 50 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen, küçük Yahudi kızı Anne Frank'in önemi hala devam ediyor. İkinci Dünya Savaşı'nın en önemli belgelerinden biri olarak kabul edilen Anne Frank'in günlüğünü, Fox firması filmleştirmeyi planlıyor. Anne Frank ve ailesi Amsterdam'da bir tavan arasında 2 yıl boyunca Nazilerden saklanmış, ancak sonunda yakalanarak toplama kampına yollanmıştı. Frank ve ailesi savaşın bitiminden günler önce, toplama kampında hayatını kaybetmişti. Frank'in saklanma dönemine ait tanıklıklarını yazdığı günlüğü tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Günlük, bir çok televizyon dizisine ve 1959 yapımı bir filme de konu olmuştu. Ancak Anne Frank Vakfı'nın Hollywood'a uzak tavrı sonucu, günlüğün filme çekilmesi projelerinden vazgeçilmişti. Yapımcı Marc Platt'ın ısrarlı çabaları nedeniyle bu defa vakfın günlüğün sinema haklarının kullanımına izin verdiği duyuruldu. Daha önce Steven Spielberg'in teklifi vakıf tarafından reddedilmişti. Proje hakkındaki gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz.
Yorumlar
  • keşke çekilse! kitabını çok beğenerek okudum filmini izlemeyi de çok isterdim. yahudi soykırımıyla ilgili en güzel öykülerden....

  • Gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz denmiş ama herhalde pek bir gelişme yok...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir