13 Mayıs 2003 23:41

Antalya Sinema Komisyonu Kuruldu!...

Geçen ay kurulan Antalya Sinema Komisyonu, dünya sinema sektörünü Türkiye'ye çekmek için çalışacak.Antalya Sinema Komisyonu, Avrupa'da ve ABD'de çalışan benzer oluşumlar örnek alınarak oluşturuldu. Uluslararası Sinema Komisyonları Birliği'ne geçici üye olan Antalya Sinema Komisyonu, 18 ay sonra yapılacak olan toplantıda asil üye olacak.Sinema Komisyonu kar amacı gütmeden, yabancı yapımcıları doğru kişi ve adreslere yönlendirerek bir tür rehberlik yapacak. Yapımcıların resmi makamlarla ilişkilerinde de yardımcı olacak olan komisyon, gerekli izinlerin alınmasını da üstlenecek.Vali Ertuğrul Dokuzoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul ve Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Balcı'nın da üye olduğu komisyon, önümüzdeki günlerde yapacağı toplantıyla; bazı bakanlık temsilcileri ile sivil toplum örgütlerini de çatısı altına alacak.Geçen yıllarda Antalya'da çekilen Arabian Nights adlı dizinin yapımcıları, bölgeye 4,5 milyon dolar bırakmıştı. Türkiye'yi seçecek yapımcıların sinema dışında da bir çok yararı olacak gibi görünüyor. Komisyon ile ilgili, yakında aktif hale gelecek olan www.filming-in-turkey.org adresinde detaylı bilgi edinilebilir. Umarız Antalya Sinema Komisyonu, sinemanın Türkiye'de kurumlaşmasına yardımcı olur...
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir