25 Eylül 2009 10:12

Anti-Sovyet Propaganda!

Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı, Rus Komünist Parti üyelerini kızdırdı...

Indiana Jones'un düşmanları daima tartışma yaratmıştır. Serinin birinci ve üçüncü filminde düşman nazilerdi. İkinci filmde ise uzakdoğulu bir yeraltı tarikatı hedef alınmış ve hatta filmdeki bazı detaylar ırkçı bulunmuştu. Sinemalardaki film ise 50'lerde geçiyor ve biraz o dönemin Amerikan paranoyalarından besleniyor. Fakat bu durum Rus komünistlerin pek hoşuna gitmedi. Fim Rusya'da dün 808 sinemada birden gösterime girdi ve bu geniş gösterim bir Hollywood filmi için rekor kabul ediliyor. Parti üyeleri filmdeki KGB üyelerinin nazilere benzediğini söylüyor ve 50'lerde Amerikalıların çocuklarını "komünistler gelecek" diye korkuttuklarını hatırlatarak, Sovyet karşıtı propaganda yapmaya devam ettiklerini söylüyor...Beyazperde yazarı Oktay Ege Kozak'ın film üzerine yazdığı eleştiri yazısını okumak için tıklayın!
Yorumlar
  • konu bulamamış steven abimiz yine dönmüş dolaşmış soguk şavaş döneminideki yaptıklarını yapmış.bu gerilemeden başka bişey degil bence.yeni bişeyler üretemeyen bir kişinin eskilerle idare etmesinden başka bişey degil.

  • komünistler gelecek demek ki korkuları artmaya başladı

  • Bu beklediğim bir haberdi,politik açıdan daha geniş bir senaryoya sahip filmin bu tür bir yansıması bence çok normal.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir