25 Eylül 2009 10:12

Antichrist Şoku!

Lars von Trier'nin korku filmi Antichrist, Cannes Film Festivali'nde olay yarattı...

Lars von Trier bunu hep yapıyor! Şüphesiz kimse ondan sıradan, etkileyicilikten uzak bir film beklemiyor. Son filmi Antichrist'i izlemeye gelen izleyici de bu açıdan son derece hazırlıklıydı. Trier'nin korku sinemasına hakim bir yönetmen olduğu ve atmosfer becerisi biliniyordu. Dolayısıyla sağlam bir korku filmi izlemek için gelen bir izleyici vardı. Yönetmenin bu filmi Tarkovsky'e adamış olması da beklentileri yükseltiyordu. Fakat sonuç derin bir trajedi oldu.Film sonrası okuduğumuz eleştiri yazıları film hakkında büyük ipuçları veriyor. İyi veya kötünün ötesinde, bunaltıcı, boğucu bir film olduğu yazılmış. Bazı eleştirmenler filmi izlerken Shining ve Evil Dead gibi filmleri hatırlamış fakat klasik bir korku filminden çok farklı olduğu da yazılıyor. Şu yorumu çok sevdik: "Sadece gözleri değil aynı zamanda ruhu da parçalayan bir Hostel filmi gibi..."Festivalde bu yılın olay filmi belli oldu galiba!
Yorumlar
  • Evet benimde bu yıl en merak ettiğim filmler arasında yer alıyor Antichrist, umarım ülkemize fazla geçikmeden gelirde bizde izleyip aynı şoku yaşarız sinemalarda...

  • LVT olay yaratmazsa kimse yaratmasın artık.Merakla bekliyoruz merakla..

  • Çok güzel.Biran önce gelsin o zaman.Trierden daha fazla korku olsun.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir