25 Eylül 2009 10:12

Aralık Ayı Sıcak Olacak!

Abdullah Oğuz'un yönetmenliğini üstlendiği Sıcak, 19 Aralık 2008'de vizyona sunuluyor...

Abdullah Oğuz'un yönettiği ve Cem Özer, Ebru Akel, Hazım Körmükçü ile Gürgen Öz'ün oynadığı Sıcak, 19 Aralık 2008'de Medyavizyon Film dağıtımıyla ANS International tarafından vizyona sunuluyor.2000 yılı Ekim ayında İbrahim Altun, karı-koca arasındaki basit bir aldatma hikayesini ele aldığı ve henüz adı belli olmayan son romanının taslağını Abdullah Oğuz'a okuması için verdi. Bu sırada yazar roman üzerinde çalışmaya devam ediyordu. Roman ancak üç yıl sonra bitti ve bir sürü editör ve yayınevinin elinden geçerek 2004 yılında 'SICAK' adıyla Epsilon Yayınevi tarafından yayımlandı. Roman iyi eleştiriler almasına rağmen yazarın umduğu ilgiyi göremedi. Fakat İbrahim Altun günün birinde romanın filme çekileceğinden emindi. 2007 yılı Aralık ayında Abdullah Oğuz, tesadüf eseri çekmecesinden çıkardığı roman taslağını okudu ve o gece hikayeyi filme çekmeye karar verdi. Romanda, Yusuf batık gemilerin enkazını çıkartıp satan bir denizcilik firmasında çalışıyor. Güzel karısı Meryem ise özel ders veren mütevazı bir öğretmen ve iki aylık hamile. Karıkoca, Bozcaada açıklarındaki batık gemi projesi için çıktıkları bu kısacık yolculuğun, hiç tanımadıkları bir kadının bıraktığı mektup yüzünden bir karabasana dönüşeceğinden habersizdir henüz.Aynı saatlerde, karısının başka bir adamla kaçtığını öğrenen ve yardım istemek için umutsuzca o adadaki tek dostu eski dalgıç Niko'yu arayıp duran zavallı asker Adem ise cinnetin eşiğindedir. Güneş batar, gök yarılır ve o saat geldiğinde kader ortaklarını bir araya getirir. Hayatları kesişen bu dört kişiden birine ölüm yazılmıştır o gece. Geride kalan üç kişinin kalplerine ise cehennem gibi bir sıcak.
Yorumlar
  • Derdi tasası olmayan yönetmenlerden! iyi bir film çıkamayacağını ispatlamıştı Aptullah Oğuz Mutluluk ile.Bakalım şimdi ne çekecek!

  • Abdullah Oğuz "Mutluluk" filmi ile bende çok tesir bıraktı. Gerçi o filde Zülfü Livanelinin izleri vardı ama kurgu ve görüntü olarak çok iyiydi.Bu film nasıl olacak çok merak ediyorum ama Hazım Körmükçü ye oldum olası ısınamadım birde oyuncu olmayan ebru akelde başrolde.Kadro çok iyi değil.bakalım nasıl bir film olacak???

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir