31 Ocak 2016 16:40

Artık sizin de bir zaman makineniz olabilir!

Ünlü film serisi Geleceğe Dönüş'te yer alan meşhur otomobil DeLorean yeniden üretilecek...

The DeLorean Motor Company, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla 1985 yapımı Geleceğe Dönüş filminde kullanılan ünlü araba DMC-12'yi yeniden üretip piyasaya süreceğini belirtti. 2017 yılında satışa sunulacak olan arabalardan her yıl 325 adet piyasaya sürülecek ve arabaların her birinin fiyatı 80 ila 100 bin dolar arasında olacak.Beyazperdede ilk olarak ünlü yönetmen Robert Zemeckis'in 1985 yılında çektiği Geleceğe Dönüş filminde karşımıza çıkan DeLorean DMC-12 model araba, filmde bir zaman makinesi olarak kullanılmış ve filmin yakaladığı ticari başarıyla birlikte kısa süre içerisinde bir popüler kültür ikonuna dönüşmüştü.

İlk filmin ardından 1989 ve 1990 yıllarında çekilen Geleceğe Dönüş II ve Geleceğe Dönüş III filmlerinde de kullanılan araba, uçuş özelliği de kazanmış ve Doktor Emmett Brown'ın "Gideceğimiz yerde yola ihtiyacımız yok!" repliğiyle akıllara kazınmıştı.

The DeLorean Motor Company'nin sadece önümüzdeki 5 yıllığına her yıl 325 adet olmak üzere üreteceği yeni DeLorean DMC-12'lere özellikle Amerika'da yaşayan Geleceğe Dönüş hayranlarının yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

İlk olarak 1981 ve 1982 yılında üretilen DeLorean DMC-12'lerden şu an dünyada sadece 6500 adet bulunduğunu açıklayan DeLorean müzesi, yeni üretilecek olan modellerin motor gücünün eski modellere göre daha yüksek olacağını da açıklamalarına ekledi. Buna göre; yeni DMC-12'lerde V6 motorlar kullanılacak ve araçlar 350 beygir gücünde olacak.Piyasaya sürelecek olan yeni DeLorean DMC-12'lerde Geleceğe Dönüş filminde zaman yolculuğunu mümkün kılan "Akı Kapasitörü" aletinin yer almayacak olması elbette ki ünlü arabanın hayranı olan herkesi üzen tek konu olarak dikkat çekiyor!

"Akı Kapasitörü" olmadan bile bu arabaya binmek adamı başlı başına bir zaman yolculuğuna çıkarır zaten diyenlerdenseniz, o zaman 2017 gelip çattığında bir DeLorean satış bayisi önünde olsanız iyi olur deriz.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir