31 Ocak 2016 21:37

Aşk ve Gurur ve Zombiler’den yeni afiş var

Korse takan hanımefendilerin zombilerle dövüşmesine çok az kaldı...

Bilindiği gibi Jane Austen’ın efsane romanından uyarlanarak yaratılmış olan “Aşk Gurur ve Zombiler” filmi, 19 Şubat’ta vizyona girecek.

19. yüzyıl İngiltere’sinde geçen hikaye, klasik bir dönem filminden çok daha fazlasını sunuyor. Film, katı görgü kuralları ve kadınlar için özellikle zarafetin çok önemli olduğu, her kadının belirli bir yaştan itibaren sadece evliliği hedeflemesinin öğütlendiği döneme taze bir yorum getiriyor aslında.

Kara veba dönemini fırsat bilen senaristler, her şeyin gümüş takımlar, korseler ve nezaketten oluştuğu bu döneme, zombiler faktörünü ekleyince, karşımıza bambaşka bir dünya çıkıyor. Hayatta kalmak için herkes savaşmak zorunda kalsa nasıl olurdu?
Kadınlar belki hala korseler takar, abartılı saçlar yaparlardı ama kendilerini savunmayı ve dövüşmeyi iyi bilirlerdi şüphesiz. Kendini savunmayı, kendine güvenmeyi öğrenen bir kadın, o dönemde hala evlilik düşler ya da yemek yapmanın hayattaki en önemli şey olduğunu düşünür müydü acaba?

İşte, “Pride and Prejudice and Zombies” filminde aksiyon ve heyecanın yanı sıra, tüm bu soruların cevabını da almamız mümkün olabilir. Filmle ilgili yayınlanan son afişi de sizlerle paylaşıyoruz. Şimdiden iyi seyirler!

ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir