10 Mart 2016 19:58

Aşka dönüşen arkadaşlıklar...

Romantik komedilerin olmazsa olmazı...

Reality Bites: Uzun zamandır arkadaş olan Troy (Ethan Hawke) ve Lelaina (Winona Ryder) yıllar önce içkili oldukları bir gece yakınlaşmışlardır ama sonra bunun üstünü kapatmış ve arkadaş kalmışlardır. Bir gece yine yakınlaşırlar. Troy’un babasının ölümü ise ona önceliklerini hatırlatır.

Spider-Man:Mary Jane Watson (Kirsten Dunst), Peter Parker (Tobey Maguire)'ın komşusudur ama Peter ona karşı hislerini söyleyecek cesareti bir türlü kendinde bulamaz. Dostlukları derinleştikçe Mary Jane ise önce Örümcek Adam’a, sonra ise Peter’a aşık olur.

When Harry Met Sally: Bir yolculukta tanışıp sohbet eden Harry (Billy Crystal) ve Sally (Meg Ryan), bir süre sonra iki karşı cinsin iyi arkadaş olup olamayacağı üzerine tartışmaya başlarlar.Arkadaş olunamayacağı üzerine mutabık kalıp kendi hayatlarına dönerler fakat kader yollarını yeniden birleştirir. Film tüm zamanların en başarılı romantik komedilerinden biri olarak anılır.

Whatever It Takes: Gilmore Lisesinin erkek öğrencilerinin hemen hemen hepsi güzeller güzeli Ashley Grant'ın (Jodi Lyn O'Keefe) kalbine girebilmek için can atar . Ryan (Shane West) da bunun için herşeyi göze almıştır. Bu arada Ryan'ın yakın arkadaşı Chris (James Franco) ve Maggie (Marla Sokoloff) aynı yerlere takılmaya başlamıştır. Bazı karışıklıklar olacaktır. Bu kargaşa içinde aradığı aşkı bulmak gençler için eğlenceli hale gelir ve kim aslında kimi sevdiğini bir süre sonra anlar.

No Strings Attached: Emma (Natalie Portman) ve Adam (Ashton Kutcher) birlikte olmaktadırlar ama sevgili değillerdir. Bu konuda sınırlarını korumaya çalışırlar, biz aşık değiliz, sadece menfaatlerimiz üzerine bir birlikteliğimiz var ve birbirimize karşı dürüstüz derler ama bu gerçek midir? Aslında bu şekilde ilişkilerin pek de sağlıklı yürümediğine kanıt olan bir filmdir adeta.

Friends With Benefits: Jamie (Mila Kunis) ve Dylan (Justin Timberlake) No Strings Attached adlı filmi izlemiş olsalardı, onlar da bu hataya düşmezlerdi herhalde?! Filmin konusu neredeyse aynı. Arkadaşız, arada birlikte olabiliriz ama bunun bir anlamı yok derken birbirlerine aşık olmak. Moda olsa gerek…

A Lot Like Love: Yirmili yaşlarında, iş hayatına hızlı atılmış, hırslı bir genç olan Olivier ( Ashton Kutcher bunu hep yapıyor) iş seyahatlerinden birinde Emma (Amanda Peet) ile tanışır. Bu tanışmadan sonra yedi yıl boyunca farklı tesadüflerle biraraya gelirler. Her zaman iyi vakit geçirirler ama bir yandan da çok farklı karakterde insanlardır. İlişkilerine hiçbir zaman isim koymazlar. Modern hayat koşuşturmaları arasında birbirlerine duydukları hisler yüzünden bocalayan iki gencin öyküsü diyelim.

The Ugly Truth: Bir sabah programının yapımcısı olan Abby (Katherine Heigl) gerçek bir romantiktir. Yeni sunucu Mike (Gerard Butler) ile anlaşamazlar. Bu iki zıt karakterin ilişkilere dair bir anlaşma yaparak bir yol tutturmaları gerekmektedir. Abby yeni tanıştığı bir adamla ilişkisinin düzgün gitmesi için Mike’tan yardım alacaktır, eğer sonuç istenildiği gibi olmazsa Mike işi bırakacaktır; Abby bu sayede aşkını bulurken o ise Abby’e aşık olur.

My Best Friend’s Wedding: En iyi arkadaş olan Michael (Dermot Mulroney) ve Julianne (Julia Roberts) birbirlerine söz verirler, 28 yaşında hala başkalarını bulamamışlarsa evleneceklerdir. Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, şimdi Chicago’da spor yazarı olan Michael’i araması gerektiğini ve anlaşmalarının sona erdiğini söylemesi gerektiğini düşünürken, Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir. Julianne arkadaşının yanına gelir. Gelişinin asıl nedeni ise bu evliliği önlemektir. Çünkü aslında Michael'a aşık olduğunu anlar. Sinema tarihinin en başarılı romantik komedilerinden biri daha!

MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir