22 Ekim 2010 00:00

Asya da 'Bal' dedi

Semih Kaplanoğlu'nun ödüllü filmi 'Bal', 2010 Asya Pasifik Sinema Ödülleri'nde 3 dalda aday gösterildi.

2010 Asya Pasifik Sinema Ödülleri'nde, Semih Kaplanoğlu'nun Altın Ayı ödüllü 'Bal' filmi ''En İyi Film'', Semih Kaplanoğlu ''En İyi Yönetmen'', Barış Özbiçer ise ''En İyi Sinematografi'' dalında aday oldu.

Bugüne kadar pek çok uluslararası ödüle imza atan film, Kaplanoğlu'nun ''Yusuf Üçlemesi''nin son filmi.

APSA Aday Belirleme Komitesi üyesi Maithili Rao, ''Bal'' adlı yapımda yönetmenin ''karakterleri için duyduğu şefkatin'' hissedilebildiğini belirterek, ''Bence neredeyse kusursuz bir film. Birbiriyle çelişen şeylerin birleşimi, yoğunluk ve dizginleme gibi. Böyle bir birleşimi bir filmde bir arada bulmak çok nadir görülür, Bal'ı eşsiz yapan da bu özelliği'' yorumunu yaptı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir