18 Ağustos 2006 11:41

Asyanın Aslanı Kaplanı

Andy Lau'nun Asya sinemasına katkıları ödüllendiriliyor...

Hong Kong doğumlu oyuncu ve şarkıcı Andy Lau (Tak Wa Lau), Pusan Film Festivali'nden "Yılın Asyalı Oyuncusu" ödülünü alacak. Ekim ayında verilecek olan ödül, Lau'nun Asya sinemasının tanıtımına yaptığı katkılar nedeniyle veriliyor. Prestijli ödül daha önce Mohsen Makhmalbaf ve Hou Hsiao-hsien gibi isimlere verilmişti. 97'de Locarno Film Festival'nde de özel bir ödül kazanan oyuncunun şu an yapım aşamasında bulunan üç ayrı çalışması var: The Battle of Red Cliff, Battle of Wits ve P.G.
Yorumlar
  • Kesinlikle hakkıdır diyorum,özellikle Infernal Affairs üçlemesindeki müthiş performansı ve Runnig on Karma'daki enteresan rolü için,onun karizmasında oyuncular çok zor bulunuyor ve bu oran gün geçtikçe de azalıyor.Bir de komik bir durum var;bildiğiniz üzere Scorsese usta Departed isminde bir yeniden çevrim yaptı(orjinal film efsane yapım Infernal Affairs)iyi,güzel,hoş ama Andy Lau'nun yerine seçtiği aktör karizma yoksunu insan Matt Damon,aynı durum karşısında oynyan Di Caprio için de geçerli,çünkü onun rolünü de yine Asya'nın sayılı oyuncularından olan karizma timsali insan Tony Leung oynamıştı(bu arada bir ödül de ona verilsin).Sonuç olarak bu adamın filmlerini bulun izleyin diyorum.Saygılar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir