12 Ekim 2010 00:00

Atilla Dorsay fena kızdı

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde olaylar bitmiyor.

Kusturica krizi tüm dünyada konuşulurken, olay ünlü yönetmenin jüriden ayrılmasıyla son buldu. Şimdi ise festivalin jüri üyelerinden Atilla Dorsay, Antalya Belediye Başkanı'na fena kızdı. Etkinliki kapsamında bir alışveriş merkezinde fotoğraf sergisi açılan sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, jüri toplantısı nedeniyle geciktiği için kendisini beklemeyip serginin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'a sinirlendi.

Konyaaltı'ndaki Migros Alışveriş Merkezi'nde, sinema eleştirmeni ve Uluslararası Sinema Yazarları Federasyonu Türkiye Temsilcisi Atilla Dorsay'ın, arşivinden derlediği ‘Yeşilçam'da Bugün’ konulu fotoğraf sergisi açıldı. Sinema sanatçılarının fotoğraflarının yer aldığı serginin açılış kurdelesini, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın kesti. Fotoğrafları tek, tek inceleyen Akaydın, “Türk sinemasının medarı iftiharı sanatçılarımızla gurur duyuyoruz” dedi.


Serginin açılışına katılan sanatçılar Eşref Kolçak, Kadir İnanır, Yılmaz Köksal, Bulut Aras, alışveriş merkezine gelenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Antalyalılar, sanatçılarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Yarışmaya katılan filmleri inceleyen jüri toplantısında olması nedeniyle, sergisinin açılış törenine yetişemeyen Atilla Dorsay ise Başkan Akaydın'ın, kendisi beklenmeden serginin açılışını yapmasına tepki gösterdi. Dorsay, sergiyi gezen sanatçı arkadaşlarına, “Başkan, ben yokken sergimin alelacele açılışını yapmış, teşekkür plaketini de benim adıma emaneten bir arkadaşıma verip, gitmiş. Bu durumu saygısızlık olarak değerlendiriyorum, huzurunuzda protesto ediyorum” dedi.

Sergi fotoğraflarının baskı kalitesini de beğenmeyen Dorsay'ı sergiyi gezmek için gelen Ulusal Jüri Başkanı Kadir İnanır teselli etti.
Diğer yandan festival etkinlikleri sırasında Kadir İnanır'ı siyah takım elbiseli özel güvenlikçilerin koruması dikkat çekti. Siyah güneş gözlüğü takan, ellerinde telsiz, bellerinde kelepçe olan korumalar, İnanır'ın etrafında etten duvar ördü. Ünlü sanatçıyla hatıra fotoğrafı çektirmek isterken koruma engeline takılan vatandaşlar da İnanır'ı eleştirdi.

Yorumlar
  • E, Atilla Bey, belediyeye güvenip sergi işine girerseniz böyle olur. Kaliteli ve doğru baskı alacaklarına bir an için güvendiniz mi? Böyle bir proje yapıyorsan %100 içinde olacaksın.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir