12 Ekim 2005 15:40

Attila İlhan'ı Kaybettik

Usta yazardan sevenlerine veda

Ünlü şair ve yazar Attila İlhan'ın, 10 Ekim'i 11 Ekime bağlayan gece evinde hayatını kaybetti.İlhan, Türk yazın ve düşünce hayatının içinde her zaman bulunmuş ve düşünceleri, dizeleri, kitapları ile bir çok okuru etkilemişti. Atilla İlhan, çeşitli film eleştirmenliği çalışmalarında da bulunmuştu. Aynı zamanda, televizyon dizisi ve film senaryolarına da imza atan İlhan'ın, senaryosunu ve öykülerini yazdığı dizi ve filmlerden bazıları, Yalnızlar Rıhtımı, Şoför Nebahat, Kartallar Yüksek Uçar, Yıldızlar Gece Büyür ve Sokaktaki Adam'dır.Maçka'daki evinde vefat eden ünlü şair ve yazar Attila İlhan'ın cenazesi, 13 Ekim Perşembe günü İstanbul'da toprağa verilecek.
Yorumlar
  • "Ben hiç böylesini görmemiştimvurdun kanıma girdinitirazım var"dizelerinin sahibini nasıl unutabilirim ki?Dip dalgası tezine sonuna kadar inanıyorum..Hangi Sol?Hangi Atatürk?ve şimdi...Hangi Attila İlhan?

  • gerçekten çok büyük bir şairdi Allah rahmet eylesin .hepimizin başı sağolsun.

  • çok büyük kayıp allah rahmet eylesin...

  • :( . Gerçek bir aydınımızı kaybettik.Onun gibi bir düşünce adamı ve şair bir daha dünyaya gelmeyecek :(

  • o kadar büyük bir insanı kaybettik ki ...değerini şimdi anlayanlar yansın ...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir