27 Nisan 2012 00:00

'Avatar 2' geliyor

3 boyutlu Titanic’in Çin’deki gişe başarısı filmin yönetmeni James Cameron’ı Çin’de çalışmaya yönlendirdi.

Titanic Nisan ayında 14 yıl sonra 3 boyutlu versiyonuyla yeniden vizyona girdi. Çin’de 120 milyon dolar (212 milyon TL) hasılat yaparak Amerika’daki hasılatını geride bırakan film 2. Uluslararası Pekin Film Festivali’ne katılan James Cameron’ı mutlu etti. Hatta yönetmen festivalde 3 boyut teknolojisinin tartışıldığı bir seminerde Çin’de çalışmak istediğini belirtti.

Çin’in ekonomik ve düzenleyici politikalarıyla ilgilenen Cameron, piyasaya dahil olmak için teknoloji tedarikçisi ve film yapımcısı olarak kendine iki farklı pazar buldu.

Bu planın bir parçası olarak Cameron, 3 boyutlu malzeme üreten Cameron Pace’in eş başkanı olarak, ‘The Art of War’ adlı Çin yapımı filmle işbirliği içinde olacaklarını belirtti.

James Cameron, prodüksiyonun gizliliği garantilenirse Avatar 2’nin yapım aşamasına Çinli bir şirketi dahil etmek istiyor.

'Avatar’ın 2009’da büyük bir başarı elde etmesinin ardından Cameron filmin yönetmen ve yapımcısı olarak 2 devam filmi çekmek istediğini açıklamıştı.

Yorumlar
  • titanik 2 nasıl çıksın arkadaş? gemi battı film bitti :D avatar çok muhteşem bi filmdi. inşallah 2. si ve 3.sü nü çok beklemek zorunda kalmayız.

  • Titanic 2 . Çıkacaktı hani . fragmanları bile vardı hatta neden cıkmıo az beklemedim ya !

  • İlk seride yarı avatar yarı insan bir hikaye izledik. Çok övdüler gittik izledik. Ama o kadar iyi bir film deildi. Filmde şirinlerin başka bir versiyonu idi. O kadar üstün bir kalite yoktu. Ancak efeklerini çok canlı bulmuştur filme 8 puan vermiştim.

  • kesinlikle yerinde bir karar hayranları uzun zamandır bekliyordu....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir