22 Ocak 2016 23:16

Avatar 2’ye yeşil ışık bir türlü yanmıyor

Twentieth Century Fox yeni Avatar filmine ‘Bekle!’ dedi

Tüm zamanların en çok hasılat getiren filmi olma ayrıcalığına sahip olan, yönetmen James Cameron’un gözbebeği “Avatar” filminin 2.’si için bir türlü yeşil ışık yanmıyor.

İlk plana göre, üç adet Avatar filmi daha çekilecek ve birer sene arayla vizyona girecekti. Ancak Twentieth Century Fox Stüdyosu tarafından planlar değiştirildi.

Stüdyo, vizyon tarihini 2017 Aralık olarak belirlemişti. Ancak şimdi konuşulan tarih 2018’in yaz ayları oldu. Bu haber hayran kitlesi tarafından pek hoş karşılanmadı.

Bu aralar başka filmler için de vizyon tarihi değişikliği haberleri alıyoruz. Bunun sebebi bu hafta çıkan haberlerde belli oldu. Lucasfilm “Starwars: Episode VII” vizyon tarihini altı ay öne çekerek Aralık 2017’ye aldı. İki dev yapımın gişede yarışmalarını izlemek oldukça keyifli olurdu ancak stüdyolar bunun önüne geçmek için vizyon tarihlerini değiştirme kararı almış durumda.

James Cameron, yeni filmlerin senaryolarının sorunsuz olmasını istediğini ve yeni teknolojiler deneyeceğini söyledi. Bütün bunların zaman aldığını ancak bu baharda çekimlerin başlayacağını söylemişti.

Fakat şimdilik filmin çekimlerine başlanacağına dair hiçbir işaret yok. Herkesin merak ettiği, gerçekten bu filmlerin çekilip çekilmeyeceği. Ancak bildiğimiz bir gerçek var ki, çekim planı olmadan teknik açıdan bir film ertelenemez. Bunu da, filmlerin çekileceğine dair olumlu bir işaret olarak görebiliriz.

ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir