12 Temmuz 2010 00:00

Avatar filminin yönetmeni 350 milyon dolar kazandı

Amerikalı yönetmen James Cameron tarafından 3 boyutlu çekilen Avatar filmi 2009’da vizyona girdiğinde dünyayı kasıp kavurmuştu.

Gişe hasılatı 2.7 milyar dolara (4.2 milyar TL) ulaşan filmin DVD’sinin de beklenenden daha çok satması yönetmeni servet sahibi yaptı. Ünlü yönetmen James Cameron Avatar filminden toplam 350 milyon dolar (544 milyon TL) kazandı.

Filmin 27 Ağustos’ta özel bir versiyon ile tekrar gösterime girmesi bekleniyor. Ünlü yönetmen, Forbes dergisinin gösteri dünyasının en zenginleri listesinde Oprah Winfrey’den sonra 2’nci sırada yer alıyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir