18 Eylül 2010 00:00

Avatar okyanusun dibinde çekilecek

James Cameron'un gişe rekoru kıran Avatar'ın devam filmini okyanusun 11 kilometre derin noktasında çekmeyi planladığını açıkladı.

ABD’li yönetmen James Cameron, gişe rekorları kıran filmi Avatar’ın devam filmi için hayali gezegen Andora’yı temsil edecek bazı sahneleri, okyanusun 11 kilometrelik en derin noktasında çekmeyi planladığını açıkladı. Ve bu açıklamanın ardından gözler, şimdiye kadar benzer bir yolculuk yapmayı başarabilmiş olan iki ABD’li okyanus bilimci Jacques Piccard ve Don Walsh’a çevrildi. 1960 yılında, okyanusun Challenger Deep adıyla anılan en derin noktasına The Trieste isimli küçük bir denizaltı ile ulaşmayı başaran ikili, bu deneyimin unutulmaz ve fiziksel açıdan fazlasıyla zorlayıcı olduğunu söyledi.


DENİZALTI YAPTIRACAK
Denizcilerin bu gezisi, okyanusun en derin yerinde bile yaşam formlarının bulunduğunu kanıtlayarak okyanusun dibinde yaşam için yeterli oksijen olmadığı tezini çürütmüştü. Yönetmen James Cameron’ın Avatar için görüntü toplamaya bir an önce başlamak istediği ve The Trieste’e benzer bir denizaltı yaptırmak için araştırmalara başladığı açıklandı.

Yorumlar
  • KIZ COOOOOOK TATLI

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir