2 Ekim 2005 17:02

Avrasya Film Festivali'nde Ödüller Dağıtıldı

Şangay Düşleri en iyi film ödülünün sahibi

42. Altın Portakal Film Festivali'ni uluslararası boyuta taşıyan 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ödülünü Rus İlya Kırcanovski, En İyi Film ödülünü ise Şangay Düşleri adlı film aldı. AA'nın haberine göre, Altın Portakal çatısı altında bu yıl ilk kez bağımsız olarak düzenlenen ve 15 filmin yarıştığı Ulusal Belgesel Film Yarışması'nda birinciliği Bingöl Elmas'ın Ağustos Karıncası adlı belgesel kazandı.Yarışmada, 10. Gezegen: Bağdat'ta Yek Başına belgeseliyle Melis Birder'e de ''Jüri Özel Ödülü'' verildi. Kısa film kategorisindeyse Fatih Kızılgök'ün Toz adlı filmi birinciliği kazandı, Mehmet Bahadır Er'in Zilzal adlı filmi Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.En İyi Yönetmen ÖdülüIlya Kırcanovski / DörtEn İyi Film ÖdülüŞangay Düşleri/ Wang XiaoshuaiOnur ÖdülüPeter O'Toole - Kim Ki-Duk Ulusal Belgesel Film Yarışması BirinciliğiAğustos Karıncası / Bingöl ElmasUlusal Belgesel Film Yarışması Jüri Özel Ödülü10. Gezegen: Bağdat / Melis BirderEn İyi Kısa FilmToz / Fatih KızılgökKıs Film Jüri Özel ÖdülüZilzal / Mehmet Bahadır Er
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir