2 Mart 2005 15:32

Avrupalılarla Devam

SineTek hız kesmiyor

Ankara Sinema Kültürü Derneği tarafından üç yıldır ara verilmeksizin devam ettirilen SineTek Avrupa film gösterimleri Mart ayında da hız kesmeden devam edecek.Üç yılda 120'den fazla filmin gösterildiği ve tüm yıla yayılan festival boyunca da bu yıl içerisinde 52 filmin gösterimi yapılacak. Mart ayı filmleri ise bir başyapıt, yeni yönetmenler ve gerçeküstü filmler başlıkları altında toplanmış.Yarın Macar yönetmen Istvan Szabo'nun Aşk Filmi adlı başyapıtıyla başlayacak olan gösterimlerde 10 Mart'ta Yeşim Ustaoğlu'nun İz'i, 17 Mart'ta, Kieslowski'nin yardımcı yönetmeni olarak yetişmiş Julie Bertucelli'nin Otar Gittiğinden Beri adlı filmi ve İspanyol sinemasının yeni umutlarından Achero Manas'ın El Bola'sı seyirciyle buluşacak. Gerçeküstü filmler başlığı altındaysa Çöllerin Simon'u ve Vahşi Gezegen'in gösterimleri yapılacak. Film gösterimlerinin tamamı Ankapol sinemasında Perşembe günleri 19:30'da yapılıyor.
Yorumlar
  • aileler arası farklılıkları yansıtan,aile içi şiddet konulu duygusal bir film..hayatınızda çok fazla yere sahip olmayacak olsa da izlenilmesi farklı tatlar almanızı sağlayacak.senaryo biraz klasik;şiddete maruz kalan bir çocuk ile sevgiyle büyütülmüş arkadaşının arasındaki bağ,farklılıklar ve ikisinin kıyaslanması..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir