25 Eylül 2009 10:12

Avrupa'nın En İyisi Yumurta mı?

Semih Kaplanoğlu'nun filmi 12 dalda Avrupa'nın en iyisi olmaya aday!

Ingmar Bergman tarafından kurulan "Avrupa Film Akademisi", Yumurta'yı, başta En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü olmak üzere toplam 12 dalda Avrupa'nın en iyisi olmaya aday gösterdi.Başkanlığını Wim Wenders'ın yaptığı Akademi, bünyesinde 1800 film profesyonelini barındırarak Avrupa film kültürünü geliştirmeye katkı sağlıyor. 20. Avrupa Film Akademisi Ödülleri, 1 Aralık 2007 tarihinde Berlin'de düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacak.
Yorumlar
  • çok sevindim ya!!!!umarım alır ödülleri=)

  • şöyle bir yanlış anlaşılma olmasın... Yumurta şu an herhangi bir ödüle aday gösterilmiş veya 12 adaylık almış değil. Avrupa Film Ödülleri, 12 dalda verilen bir ödül. Bu ödüller için değerlendirmeye aldıklarını açıkladıkları toplam 40 küsür film oldu geçtiğimiz gün. Yumurta da bunlardan biri. Tıpkı Fatih Akın'ın Yaşamın Kıyısında filmi gibi. Bu 40 küsür film arasından, ileriki bir tarihte, her kategoride beşer (ya da belki yedi en fazla yedi sekize ulaşan) aday açıklanacak. Henüz ortada adaylar yok. Adaylık için değerlendirmeye alınan bu 40 küsür film var ve Yumurta onlardan sadece biri. Tabii ki çok gurur verici bir başarı ama ortalıkta Yumurta 12 dalda Avrupa Film Ödülleri'ne aday gösterildi gibi bir yanlış anlama dolaşmaya başlamasın...

  • Çok sevindirici bir haber.12 dalda aday olmasına halen inanamıyorum.inşallah önemli ödülleri toplar ...çok gurur verici 12 dalda aday olması yaaaaaaaaaaa.....

  • 12sini de alsa hakeder bu film, Semih Kaplanoğlu Türk sinemasının çıkardığı en özgün ve yetenekli yönetmenlerden bir tanesi ama sokağa çıkıp kimdir diye sorsanız 10 kişiden 9'u tanımaz. Ama sürekli gündemde olan başka birini sorsanız herkes bilir. Umarım insanımız sanat icra eden insanlara da hakettikleri değeri birgün verir. Bu film bu senenin ödül şampiyonu olcağa benziyor, hakediyor da sonuna kadar. Umarım bu sayede insanlarımız Semih Kaplanoğlu'nu tanımaya başlayacaktır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir