8 Kasım 2010 01:00

Avrupa'ya Türk çıkarması

Avrupa Film Akademesi'nin düzenlediği "Avrupa Film Ödülü 2010"adayları bugün açıklandı.

Avrupa Film Akademisi'nden bugün yapılan resmi açıklamaya göre, Semih Kaplanoğlu "Bal" filmi ile en iyi yönetmen dalında aday olurken, Bal ayrıca en iyi film ve en iyi kamera dallarında da aday gösterildi.

Fatih Akın'ın "Soul Kitchen" adlı filmi de en iyi film dalında aday olurken, oyuncu Sibel Kekilli, "Yabancı" adlı filmdeki rolüyle en iyi kadın oyuncu dalında ödüle aday gösterildi.

Roman Polanski'nin "Ghostwriter" adlı filmi de 7 dalda ödüle aday gösterildi. Avrupa film ödülleri, 4 Aralıkta Estonya'nın başkenti Tallinn'de düzenlenecek bir törenle verilecek.
Yorumlar
  • Bal filmini çok duydum ama izleyemedim nedense hiç bir yerde de rastlamadım. Sanki kozasından hiç çıkmıyor

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir