21 Eylül 2010 00:00

Avşar kızının Hürrem 'den farkı

Hülya Avşar, Mimar Sinan’ın hayatını konu alan “8 Ülke, 8 Yönetmen ve Sinan” belgeseli için Hürrem Sultan oldu. Hünkar Kasrı’ndaki çekimlerin ardından soruları yanıtlayan ünlü sanatçı, rolünün kendisine büyük keyif verdiğini söyledi ve ekledi: “Hürrem’le karakteristik açıdan hiçbir benzerliğimiz yok. Ben onun kadar katı değilim!”

AVŞAR KIZI HÜRREM SULTAN OLDU ...


Uzun bir aradan sonra bir belgesel film için kamera karşısına geçtiniz. Bize biraz “8 Ülke, 8 Yönetmen ve Sinan” projesinden ve rolünüzden bahseder misiniz?
- “8 Ülke, 8 Yönetmen ve Sinan”, Mimar Sinan’ın hayatını anlatan önemli bir belgesel. Ben Hürrem Sultan’ı oynuyorum, bu rol bana hakikaten çok keyif verdi. Zaten oyunculuk yaparken kendimi farklı kostüm ve karakterler içinde görmek hoşuma gidiyor.

Hürrem Sultan’la aranızda benzerlikler var mı?
- Karakteristik açıdan hiçbir benzerliğimiz yok. Onun kadar katı olduğumu düşünmüyorum. Ama süper bir rol. Her zaman kötü ruhlu bir kadını oynamak istemiştim. Hürrem Sultan çok da kötü ruhlu değil ama şimdiki kadınlar gibi de değil.

Hürrem’i canlandırırken dövmelerinizi nasıl kamufle ediyorsunuz?

- Elim ve kulağımdaki dövmeler makyajla kapatıldı. Ben çok uzun yıllar önce dövme yaptırmak istiyordum. Ama oyuncu olduğum için yaptırmaktan hep çekindim. Daha sonra cesaret edip yaptırdım. Böyle kolay yollarla kapatıldığını bilseydim, yıllar önce yaptırırdım.

Sizce bu role seçilmenizde güzelliğinizin de payı var mıdır?

- Bilemiyorum, Safiye Sultan daha güzel Hürrem Sultan’dan ama sanırım bu role uygun görülmemin nedeni biraz da duruşum ve imajımla ilgili. Aslında ben Hürrem Sultan’ın hayatını konu alan uzun metrajlı bir yapımda oynamak istiyorum. Ama filmini yapmak zor olmalı. Yıllarca üzerinde çalışılacak bir senaryo, mekan, bütçe, ekip lazım. İstesek çıkarırız öyle bir işi ama dediğim gibi zor...

Hürriyet

Yorumlar
  • Hülya avşardan başka hürrem sultan olacak biri yokmuydu ya yeni yüzelr kaliteli oyuncular bir sürü bence bence çok kötü film olur

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir