15 Ekim 2015 11:35

Ayhan Hanım filmi daha vizyona girmeden internette yayınlandı

Levent Semerci henüz vizyona girmeyen Ayhan Hanım filmininin tamamını internette paylaştı. Levent Semerci Ayhan Hanım filmini paylaşarak, ''Ankara ve Suruç'ta barış için ölenler anısına paylaşmak istedim'' notunu düştü.

Nefes Vatan Sağolsun filminin yönetmeni Levent Semerci ikinci uzun metrajlı filmi Ayhan Hanım'ı daha vizyona girmeden internetten yayınladı. Ayhan Hanım filminin tamamını yayınlayan Levent Semerci “Ayhan Hanım’ı, Suruç ve Ankara’da barış için ölenler anısına, herkes izlesin diye paylaşmak istedim. Halay çekerken, dans ederken katledildiler. Suruç ve Ankara’da katledilenlerin anısına” notunu düştü. Başrollerinde Selçuk Yöntem, Vahide Gördüm ve Açelya Özcan'ın oynadığı AYhan Hanım filminin vizyon tarihi ise henüz netlik kazanmadı. Ayhan Hanım'ın konusu: Sevgi dolu bir anne olan Ayhan Hanım emekli bir subayla evlidir. Hayatta en çok yapmak istediği şey de gözü gibi bakıp büyüttüğü çocuklarının mutlu yuvalar kurmasıdır. Ancak o dönem Türkiye, yakın tarihinin en zor zamanlarını yaşamaktadır. Oğullarının güvenliğinin tehlikede olduğu bu dönemde Ayhan Hanım, ilerde hafızalarda travmatik bir yer edinecek olaylardan çocuklarını korumak için elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak bu o kadar da kolay değildir. 1990'lı yıllardan başladığımız, politikadan uzak bir anlayışa sahip olan Ayhan Hanım'ın hikayesinde yavaş yavaş geriye giderek Türkiye'nin karışıklıklarla çalkalandığı kanlı 1970'li yılların sonuna doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.Yönetmen Levent Semerci'nin annesinin yaşamından bir kesit sunarak anlattığı film, otobiyografik öğeler içermenin yanı sıra, yönetmenin ailesi gibi Kanlı 1 Mayıs'ın tanığı olan pek çok kişinin o dönemde yaşadıklarını bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir